Reklama

Ogromna niespodzianka. Przynieśli do poznańskiego DPS-u 170 prezentów

fot. Collegium Humanum w Poznaniu
fot. Collegium Humanum w Poznaniu

Collegium Humanum w Poznaniu wsparło mieszkańców Poznańskiego Domu Pomocy Społecznej. Już zapowiedziano, że nie po raz ostatni.

Dwudziestu studentów psychologii, Prorektor poznańskiej filii uczelni, dr Jakub Adamczewski, wraz z Dyrektorem Instytutu Psychologii dr Jolantą Vogt-Hajder zjednoczyli siły, by nieść promyk radości i wsparcia w okresie świątecznym oraz odpowiedzieć na potrzeby mieszkańców i władz DPS. W piątek odbyło się "Kolędowanie Dla Dusz".

"Dzięki hojności Rektora Collegium Humanum udało się zrealizować niezwykłą inicjatywę, oferując 170 indywidualnych prezentów dla mieszkańców Poznańskiego DPS na ulicy Konarskiego. Studenci i wykładowcy nie tylko dostarczyli prezenty, ale także ufundowali paczki artystyczne, które stanowią nie tylko dar materialny, lecz także otwierają przestrzeń terapii zajęciowej dla mieszkańców DPS" - informują organizatorzy akcji.

"Spotkanie to nie tylko okazja do wręczenia prezentów - to czas, który upłynął w atmosferze wzajemnej życzliwości, wspólnego kolędowania i serdecznych rozmów z mieszkańcami. To było spotkanie, które nie tylko przyniosło uśmiech na twarzach, ale także zbudowało mosty łączące serca ludzi w tym wyjątkowym okresie" - dodają.

Studenci już zapowiadają, że to z pewnością nie jest ich ostatnia akcja społeczna. "Uczelnia Collegium Humanum pragnie nie tylko dostarczać wiedzy, lecz także angażować się w budowanie lokalnej społeczności, wzmacniając więzi i przynosząc radość mieszkańcom naszego miasta" -zapewniają przedstawiciele poznańskiej uczelni.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
6.95 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro