Reklama

Od soboty do centrum wracają tramwaje. Ale zmieni się też organizacja ruchu dla kierowców!

fot. PIM
fot. PIM

- Po likwidacji tymczasowych nakładek na tory umożliwiających ruch wahadłowy, będzie mogła wrócić stała organizacja ruchu w rejonie ul. 23 Lutego i por. Janiny Lewandowskiej - podają Poznańskie Inwestycje Miejskie. - W nocy z 15 na 16 grudnia zostanie wprowadzona zmiana w organizacji ruchu. Pojazdy dojeżdżające do posesji będą mogły poruszać się jednokierunkowo od Al. Marcinkowskiego południową jezdnią przy pl. Wolności w kierunku Okrąglaka z możliwością skrętu w lewo w ul. Gwarną. Ul. Kantaka pozostaje zamknięta, dojazd do posesji możliwy jedynie od ul. Św. Marcin - dodają.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Kierowcy nie będą mogli wjechać w ulice Fredry i Mielżyńskiego od 27 Grudnia. Wyjeżdżając z parkingu Teatru Polskiego będzie trzeba skręcić w prawo, w 27 Grudnia i następnie w Gwarną. - Przejazd ul. Ratajczaka będzie możliwy tylko od ul. Św. Marcin. Prosimy o zachowanie ostrożności.

Ponieważ także w sobotę do centrum wrócą tramwaje, piesi są proszeni o poruszanie się wyznaczonymi ciągami komunikacyjnymi. - Dotychczasowy przystanek przy Arkadii będzie działał w nowym, docelowym miejscu, przy ul. 27 Grudnia, jednak w okolicy nadal prowadzone będą prace budowlane.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
10.26 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro