Reklama
Reklama

Wielkopolskie miasto prowadzi akcję "antybetonoza". Zamiast betonu pojawiają się drzewa

fot. UM Gniezno
fot. UM Gniezno

W Gnieźnie.

"Antybetonoza" to projekt realizowany w ramach gnieźnieńskiego budżetu obywatelskiego. W 2022 roku uzyskał najwięcej głosów mieszkańców, a jego celem było nasadzenie 40 drzew na ulicach Jeziornej, Warszawskiej, Mickiewicza, Mieszka I i Łaskiego. Obecnie nasadzenia trwają.

Ale nie są to jedyne drzewa, które pojawiły się w Gnieźnie. Zakład Zieleni Miejskie posadził od początku roku 70 drzew. - Systematycznie również kawałek po kawałku odbrukowujemy fragmenty chodników w centrum. Tak się działo np. na ul. św. Michała, Grzybowo czy na samym Rynku. Tego właśnie oczekują mieszkańcy, co głosowanie w Budżecie Obywatelskim potwierdziło - mówi Joanna Śmigielska, zastępczyni prezydenta Gniezna.

I tak w ramach projektu "Antybetonoza" na Warszawskiej posadzonych zostanie 14 klonów polnych i odbrukowane zostaną fragmenty chodnika. Na Jeziornej pojawi się 6 lip drobnolistnych, na Mickiewicza 4 lipy i 3 klony zwyczajne, a na kolejnych także klony. - A w misach przy ul. Mieszka I, ul. Łubieńskiego oraz św. Jana pod drzewami zostanie wprowadzone 170 krzewów gatunku śnieguliczka Chenaulta Hancock.

Koszt prac to ponad 140 tysięcy złotych.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
20.56 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro