Reklama
Reklama

Podpoznańska fabryka kończy 25 lat. Zatrudnia 900 pracowników i jest jedną z najnowocześniejszych w Europie

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Chodzi o fabrykę Imperial Tobacco w Tarnowie Podgórnym.

Budowa fabryki rozpoczęła się w 1996 roku, a już w 1998 roku ruszyła tu produkcja. Dziś zatrudnionych jest tu około 900 pracowników (z których około 1/3 to kobiety) na ponad 60 000 metrów kwadratowych powierzchni. Tym samym jest to jeden z większych pracodawców w regionie.

Fabryka należy do brytyjskiego koncernu Imperial Brands i jest największym na świecie zakładem produkcyjnym w jego portfolio. Jest też jednym z najnowocześniejszych zakładów tego typu w Europie. - W ostatnich latach fabryka w Tarnowie Podgórnym pod Poznaniem była intensywnie modernizowana, m.in. poprzez rozbudowę kolejnych hal produkcyjnych oraz wybudowanie nowoczesnego, w pełni zautomatyzowanego magazynu wysokiego składowania. Z każdym rokiem zwiększane są także moce produkcyjne obiektu. Obecnie zakład dysponuje maszynami, które są w stanie wyprodukować nawet 1 000 paczek na minutę - wyjaśnia firma.

Papierosy powstające w Tarnowie Podgórnym trafiają na rynek do Polski, Niemiec, Hiszpanii, Francji, Słowacji, Czech, ale też poza Unię Europejską - np. do Wielkiej Brytanii.

Zakład do 2025 roku chce zredukować zużycie energii o 25% w stosunku do zużycia z 2017 roku, a do roku 2030 planuje osiągnąć zeroemisyjność w zakresie 1 i 2, a zatem energii zużywanej bezpośrednio przez spółkę.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Część ostrzeżeń dla Wielkopolski odwołano!
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.4 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
14.70 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro