Reklama

Tramwaje przejechały przez centrum, wciąż nie wiadomo kiedy na 27 Grudnia skończą się prace

fot. UM Poznań
fot. UM Poznań

Czwartkowe testy przebiegły bez problemów.

Jak podawaliśmy już na epoznan.pl, w czwartek po nowych torowiskach w centrum Poznania przejechały tramwaje wszystkich typów używanych przez MPK Poznań. - Próby potwierdziły, że pod względem technicznym można przywrócić regularny ruch pasażerski. Stanie się to w sobotę, 16 grudnia. Tego samego dnia tramwaje zaczną przewozić pasażerów po zmodernizowanej trasie kórnickiej - wyjaśniają Poznańskie Inwestycje Miejskie.

PIM przypomina, że przywrócenie ruchu tramwajowego w centrum było priorytetem nadanym wykonawcy. - Na ulicach 27 Grudnia, pl. Wolności, Gwarnej, Kantaka i Ratajczaka będą jeszcze realizowane prace niezwiązane z torowiskiem - należy więc korzystać z wyznaczonych ciągów pieszych i zachować szczególną ostrożność, gdyż nadal będzie to plac budowy - dodają. - Najważniejsze roboty nawierzchniowe na ul. Ratajczaka i pl. Wolności powinny zostać zrealizowane do końca roku, natomiast harmonogram pozostałych prac na ul. 27 Grudnia jest aktualizowany. Ma to związek z pozostawieniem leszczyn tureckich wymuszonym decyzją RDOŚ, a co za tym idzie, koniecznością zmian założeń projektowych. Generalny wykonawca dokłada jednak starań, by zasadnicze prace na tych ulicach zakończyły się w możliwie szybkim terminie.

Także w sobotę tramwaje wrócą na trasę kórnicką, gdzie pojawił się zupełnie nowy przystanek tramwajowy - Łacina. Stary przystanek Polanka zlikwidowano, a w zamian pojawił się nowy Polanka i nowość - Łacina. Polanka jest zlokalizowany w pobliżu przejścia w ciągu Milczańskiej, a Łacina w rejonie nowych osiedli mieszkaniowych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

27℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
5.92 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro