Reklama

Właściciele kamienic mogą być zwolnieni z podatku

Zwolnienie z podatku od nieruchomości wszystkich właścicieli kamienic, którzy wyremontują elewację budynków przed EURO 2012. To pomysł radnego Przemysława Foligowskiego.

Wiece budynków w centrum miasta to stare kamienice, które kiedyś miały swój blask. Teraz niestety często są zapomniane i opuszczone, nawet przez ich właścicieli. Straszą brudem i zaniedbaniem i nie stanowią dobrej wizytówki dla naszego miasta. Właściciele budynków nie zawszą chcą je remontować, ponieważ wiąże się to z bardzo dużym wkładem finansowym i ogromem prac.

Radny Przemysław Foligowski znalazł sposób, aby zmobilizować kamieniczników do większego dbania o standard starych budynków. Gdyby właściciele przeprowadzili remont kamienicy jeszcze przed EURO 2012, mogliby ubiegać się o zwolnienie z podatku od nieruchomości, które trwałoby pięć lat. Ponadto, mogliby także ubiegać się o rekompensatę połowy kosztów elewacji.

Pomysł obejmowałby właścicieli kamienic, które są wpisane do rejestru zabytków lub tych, które znajdują się w obszarze "Poznań - historyczny zespół miasta". Są to kamienice znajdujące się na terenie od al. Niepodległości, przez ul. Królowej Jadwigi, do Warty, Cytadeli wraz z Ostrowem Tumskim i Zagórzem.

Pomysł zostanie zaprezentowany na forum podczas lipcowej sesji Rady Miasta

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
14℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
7.06 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro