Reklama

Mieszkaniec Poznania złożył 422 zamówienia w jednym McDonaldzie w 11 miesięcy! To absolutny rekord dostawcy jedzenia

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Brett Jordan / unsplash.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Brett Jordan / unsplash.com

Aż trudno uwierzyć, że to w ogóle możliwe.

Uber Eats podzielił się swoim raportem na temat zamówień składanych przez klientów. To dane z 11 miesięcy 2023 roku. - Najwyższa średnia wartość koszyka w 2023 roku była w Kaliszu (72,50 zł), a najniższa w Stalowej Woli (51,50 zł) - podaje dostawca.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

W Polsce za pośrednictwem Uber Eats najchętniej zamawiamy pizzę. Na drugim miejscu znalazł się kebab. Co ciekawe, w tym roku zamówień pizzy było mniej niż przed rokiem o 9%, a sprzedaż kababu wzrosła aż o 19%. Najchętniej wybierane smaki pizzy to Pepperoni, Margherita oraz Capricciosa.

Czego nie lubimy w swoich daniach? Okazuje się, że cebuli. Najcześciej o wyeliminowanie cebuli z dania proszono w Kaliszu, następnie w Bydgoszczy i Zielonej Górze. Wegańską stolicą Polski był Kraków, a Poznań uplasował się tuż za nim. To miasta z największym odsetkiem zamówień wegańskich.

Okazuje się, że poznaniacy lubią klasyczne dania. Poznań znalazł się na trzecim miejscu wśród miast, w których mieszkańcy zamawiają klasyczne potrawy jak schabowy, pierogi czy bigos.

Choć nie podano z jakiego miasta pochodzi rekordowe zamówienie z tego roku, na pewno robi ono wrażenie. - W pewien czwartkowy wieczór po godzinie 22:00 jeden z użytkowników platformy Uber Eats złożył rekordowe zamówienie się na 52 pizze o łącznej wartości 2137 złotych! Dzięki temu, uczestnicy tej imprezy na pewno nie wyszli z niej głodni, ale stali się też częścią kulinarnego wydarzenia roku.

Swoje "pięć minut" w rankingu ma też pewien mieszkaniec Poznania. Pobił absolutny rekord liczby zamówień w jednym lokalu. W ciągu jedenastu miesięcy złożył 422 zamówienia w restauracji McDonald's przy Al. Solidarności. Oznacza to, że bywały dni, w których zamawiał jedzenie z lokalu częściej niż raz. Drugie miejsce zajął mieszkaniec Warszawy, który zamówił "jedynie" 240 razy napój lub jedzenie ze Starbucksa przy Przyokopowej w Warszawie. Na trzecim miejscu ponownie jest mieszkaniec Poznania, który 233 razy zamawiał jedzenie w lokalu Wrap Kebap w Poznaniu.

- Uber Eats to nie tylko aplikacja do zamawiania jedzenia, lecz także narzędzie łączące ludzi w fascynujący sposób. Jednym z przykładów tego niezwykłego powiązania jest historia jednego dostawcy na platformie, który w ciągu 11 miesięcy odwiedził tego samego zamawiającego aż 236 razy. Wielkie brawa należą się także jednemu z dostawców, który został rekordzistą roku. Jego imponujący dorobek obejmuje aż 9075 dostarczonych zamówień, a do zrealizowania tego wyczynu pokonał dystans równy 36114 km. To imponująca liczba, niemal dorównująca obwodowi Ziemi.

Poznań znalazł się jeszcze na podium wśród miast, w których najchętniej dajemy napiwki dostawcom. Zajął drugie miejsce, po Słupsku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
7.61 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro