Reklama

Zwolniony dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej wrócił na stanowisko

fot. WTK
fot. WTK

Chodzi o Tomasza Lisieckiego.

O zwolnieniu Lisieckiego ze stanowiska pisaliśmy w maju 2021 roku. Jako przyczynę zwolnienia Urząd Miasta podał "utratę zaufania, wynikającą z negatywnej oceny kompetencji o charakterze interpersonalnym, jak również negatywną ocenę gotowości do zarządzania zmianami w zakresie działalności ZZM".

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

W kwietniu 2023 roku Sąd Pracy przywrócił byłego dyrektora do pracy. Ponieważ wyrok był nieprawomocny, formalnie na stanowisko dyrektora wrócić nie mógł. Od kwietnia był zatrudniony w ZZM, ale na innym stanowisku.

Teraz Gazeta Wyborcza podaje, że sytuacja się zmieniła. W poniedziałek Sąd Okręgowy w Poznaniu odrzucił apelację ZZM i tym samym były dyrektor został przywrócony na dyrektorskie stanowisko. Prezydent Poznania przyznaje, że oczekuje od Lisieckiego "realizowania wizji i kierunków działania wdrożonych po jego zwolnieniu z pracy".

Co z dotychczasowym dyrektorem? Szymon Prymas zostanie w firmie na stanowisku pełnomocnika prezydenta ds. terenów zieleni miejskiej.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
3 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
4.49 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro