Reklama
Reklama

87-latka zginęła kilkadziesiąt metrów od swojego domu. Są zarzuty dla kierującej Mini Cooperem

fot. Kalisz24.info.pl
fot. Kalisz24.info.pl

Jak ustalono to nie pierwsze zdarzenie drogowe z udziałem 61-latki.

Do wypadku doszło w ubiegły poniedziałek około godziny 14 na przejściu dla pieszych na ul. Nowy Świat w Kaliszu. 87-letnia piesza została potrącona przez samochód marki Mini Cooper. Kierowała nim 61-letnia kobieta. Piesza zginęła na miejscu, zaledwie kilkadziesiąt metrów od swojego domu.

Jak informuje portal Kalisz24.info, kierująca usłyszała zarzuty. Według ustaleń prokuratury, kierująca nie zachowała należytej ostrożności oraz nie dostosowała prędkości do panujących na drodze warunków atmosferycznych i drogowych. Nie ustąpiła też pierwszeństwa poruszającej się pieszej, która znajdowała się na przejściu dla pieszych.

"Zgromadzony materiał pozwolił na postawienie 61-letniej kobiecie zarzutu dot. tego, że w dniu 11 grudnia br. prowadząc pojazd marki Mini Cooper, jadąc ulicą Nowy Świat w kierunku od ulicy Legionów do ulicy Górnośląskiej w okolicy oznakowanego znakiem poziomym P10 oraz pionowym B6 przejścia dla pieszych znajdującego się w linii skrzyżowania ulicy Nowy Świat z ulicą Czaszkowską naruszyła zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym" - mówi w rozmowie z lokalnym portalem. prokurator Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.

Wobec podejrzanej zastosowano poręczenie majątkowe oraz zatrzymano jej prawo jazdy. Jak ustalił portal Kalisz24.info, to nie pierwsze zdarzenie drogowe z udziałem 61-latki. W 2020 roku kobieta pomyliła gaz z hamulcem i uszkodziła 5 zaparkowanych samochodów.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
12.40 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro