Reklama

W Wielkopolsce zlikwidowano laboratorium narkotykowe. 7 zatrzymanych

fot. policja
fot. policja

Przestępcy działali na dużą skalę.

Sprawą zajmowali się policjanci z Bydgoszczy. Kilka miesięcy temu wpadli na trop grupy przestępczej zajmującej się produkcją i dystrybucją narkotyków w Polsce. - Kryminalni krok po kroku odkrywali schemat ich działania. Trop doprowadził funkcjonariuszy na teren województwa wielkopolskiego, a dokładnie do miejscowości Konin. To właśnie tam podejrzewani, na terenie jednej z posesji, w jednym z budynków, zorganizowali narkotykowe laboratorium - podaje bydgoska policja.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

9 grudnia uderzono w narkotykowy biznes. Policjanci z Bydgoszczy, Torunia i Piły jednocześnie pojawili się w kilku miejscach i zatrzymali siedem osób. - Pierwsze trzy osoby (50, 26 i 34-latek) wpadły w Koninie, na gorącym uczynku, podczas produkcji narkotyków w nielegalnym laboratorium. W tym samym czasie kryminalni z Bydgoszczy zatrzymali 30-latka przed jednym z hoteli w województwie mazowieckim. Przy nim policjanci znaleźli worek z narkotykami i pieniądze. Dodatkowo mężczyzna był poszukiwany listem gończym do osadzenia w zakładzie karnym. Kolejne zatrzymania nastąpiły pod wytypowanymi adresami w Toruniu i w jednej z miejscowości pod Toruniem. Tam zostały zatrzymane kolejne trzy osoby (32-latek, 51 oraz 30-latka). Młodsza kobieta po czynnościach została zwolniona. Natomiast pozostałe sześć osób trafiło do policyjnego aresztu.

Funkcjonariusze w ramach przeszukań w kilku lokalizacjach znaleźli ponad 300 kilogramów narkotyków. - Zabezpieczyli kilkanaście tysięcy litrów produktu do wytworzenia gotowego narkotyku, zabezpieczyli też całą linię produkcyjną (przedmioty, urządzenia oraz chemikalia do wytwarzania narkotyków). Ponadto, zabezpieczyli między innymi wagi elektroniczne, zgrzewarki i woreczki strunowe, ponad 80 tysięcy złotych w gotówce w różnej walucie oraz dwa samochody marki BMW i Ford. W mieszkaniu u jednego z zatrzymanych zabezpieczona została również broń czarnoprochowa. Przez kilka dni, podczas czynności procesowych, pomagali policjanci z Komendy Miejskiej Policji z Torunia i Bydgoszczy, a także strażacy w szczególności ze specjalistycznej grupy chemicznej z Poznania.

Wszyscy usłyszeli zarzut dotyczący udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. - Ponadto, cztery osoby (30, 50, 26 i 34-latek) usłyszały zarzut wytwarzania zakazanych środków odurzających w celu osiągnięcia korzyści majątkowych. Poszukiwany 30-latek usłyszał trzeci zarzut dotyczący posiadania znacznych ilości narkotyków. Natomiast 51-latka oraz ojciec i syn (50 i 26-latek) usłyszeli dodatkowy zarzut wprowadzania do obrotu znacznych ilości narkotyków. Wobec kobiety oraz 32-latka prokurator zastosował policyjny dozór. Natomiast wobec 50 i 26-latka oraz dwóch pozostałych wspólników (30 i 34-latek) prokurator wnioskował do sądu o ich tymczasowe aresztowanie. Sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował podejrzanych na najbliższe trzy miesiące. Teraz podejrzanym grozi od 3 do nawet 30 lat pozbawienia wolności.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
8.65 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro