Reklama
Reklama

Miasto kolejny raz próbuje sprzedać działki przy Unii Lubelskiej. Mogą na nich powstać bloki

fot. Google Street View
fot. Google Street View

To już kolejny przetarg w tej sprawie.

Już w 2020 roku miasto próbowało sprzedać teren położony u zbiegu ulic Hetmańskiej i Unii Lubelskiej. Łącznie działki miały 21 tysięcy metrów kwadratowych, a cena wywoławcza wynosiła 50 milionów złotych. Nie zgłosił się żaden zainteresowany zakupem podmiot.

W styczniu 2022 roku ogłoszono dwa kolejne przetargi - teren bowiem podzielono na dwie części. Pierwszy dotyczył działki przy skrzyżowaniu ulic Hetmańskiej i Unii Lubelskiej o powierzchni nieco ponad 13 tysięcy metrów kwadratowych, a drugi sąsiadującej z nią działki położonej przy Unii Lubelskiej o powierzchni 7500 metrów kwadratowych. Za pierwszy teren miasto chciało 31 mln złotych, a za drugi 18 mln złotych. Znowu nie było chętnych.

Kilka miesięcy temu, w sierpniu, podjęto kolejną próbę znalezienia nowego właściciela dla dwóch działek. Za większą miasto chciało 33 mln złotych, a za mniejszą (była już trochę większa niż w poprzednim przetargu i miała 8000 m2) chciało 23 mln złotych.

W środę ogłoszono kolejny już przetarg w tej sprawie. Tym razem za większą działkę, o powierzchni około 12,5 tysiąca metrów kwadratowych, miasto chce 27 milionów złotych. Mniejsza działka, o powierzchni 8000 m2, została wyceniona na 19 milionów złotych. Przetargi odbędą się 22 lutego 2024 roku.

Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, na terenach tych może powstać zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna lub zabudowa usługowa.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
8.94 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro