Reklama
Reklama

Wiemy, kiedy tramwaje wrócą na trasę kórnicką i do centrum! Jacek Jaśkowiak: nie będzie hasztagu "znowu je*ło"

Przejazdy próbne tramwajów | fot. Jacek Jaśkowiak FB
Przejazdy próbne tramwajów | fot. Jacek Jaśkowiak FB

Wielki dzień w sobotę!

We wtorek miasto ogłosiło, że w najbliższą sobotę, 16 grudnia, tramwaje w końcu wrócą na trasę kórnicką i do centrum Poznania. - Mój poprzednik wydawał na remonty torowisk 3 mln złotych rocznie - mówił w trakcie konferencji Jacek Jaśkowiak. - Cała inwestycja w ramach Górnego Tarasu Rataj to 260 mln złotych, z czego 80 mln dotacji unijnej. A do tego trzeba jeszcze dołożyć rondo Rataje. Kiedy spojrzymy na to, co się udało zrobić, remont PST, Wierzbięcice to pokazuje skalę tego, co robimy - dodał.

Prezydent przyznał, że remonty torowisk w mieście nie skończą się nigdy. Zawsze bowiem będzie coś, co trzeba będzie wyremontować. - Ale jeśli w kolejnych latach będziemy dbać o torowiska, nie będziemy doprowadzali do ich degradacji to te remonty nie będą uciążliwe dla mieszkańców. Mamy teraz do czynienia z rewolucją - zauważył.

Kontynuując Jaśkowiak zauważył, że w Poznaniu nie będziemy mieli w kolejnych latach do czynienia z hasztagiem "znowu jeb*o". To prawdopodobnie nawiązanie do Wrocławia, w którym popularny jest facebookowy fanpage "Czy wrocławskie MPK dziś już je*ło?". Prezydent nie wskazał, o które miasto chodzi, ale jak zauważył, jeśli zdarzy się w nim miesiąc, w którym nie doszło do wykolejenia tramwaju, jest to miesiąc wielkiego sukcesu. - My do tego nie dopuścimy - zapewnił.

Prezydent podkreślił, że nowa trasa kórnicka to nie tylko nowe torowisko, ale też nowe wiaty przystankowe, nowa droga rowerowa. Przyznał też, że było "lekkie opóźnienie przez traszki". - Ale 9 na 10 inwestycji, które oddajemy to są inwestycje oddane w terminie.

Równocześnie tramwaje pojadą też do centrum Poznania. Wjadą na torowisko na ulicy 27 Grudnia czy placu Wolności.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
13℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
12.40 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro