Reklama
Reklama

Kolejna peregrynacja w archidiecezji poznańskiej od soboty. Tym razem relikwii błogosławionej rodziny

fot. lichen.pl
fot. lichen.pl

Rozpocznie się w Poznaniu.

W sobotę, 16 grudnia, o godzinie 18.00 w katedrze poznańskiej odbędzie się msza święta pod przewodnictwem arcybiskupa Stanisława Gądeckiego w ramach powitania relikwii Błogosławionej Rodziny Ulmów. W kolejnych dniach relikwie pojawiać się będą w miastach naszej archidiecezji - m.in. w Sierakowie, Szamotułach, Buku, Kościanie czy Lesznie. W przypadku Poznania relikwie będzie można zobaczyć: 26 grudnia do 15.30 w parafii MB Miłosierdzia w Swarzędzu (dekanaty Poznań Nowe Miasto i Swarzędz), 27 grudnia w parafii Wniebowstąpienia Pańskiego w Poznaniu, 28 grudnia do 11.30 w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa i św. Floriana w Poznaniu, a od 17.00 w parafii Zwiastowania Pańskiego - Sanktuarium Świętości Życia w Poznaniu. Tu o 18.30 zaplanowano mszę pod przewodnictwem biskupa Glapiaka.

To nie koniec. W Poznaniu relikwie zobaczyć będzie można jeszcze 29 grudnia w parafii św. Antoniego Padewskiego oraz 30 grudnia do 11.30 w parafii św. Ojca Pio z Pietrelciny. Także 30 grudnia w farze odbędzie się pożegnanie relikwii - msza jest zaplanowana na 12.45.

Kim była rodzina Ulmów? Józef i Wiktoria mieszkali w przedwojennym województwie lwowskim, dziś podkarpackim. W 1942 roku ukryli ośmioro Żydów, za co zostali zamordowani. W chwili odebrania jej życia Wiktoria była w zaawansowanej ciąży. Zamordowano nie tylko Żydów i małżeństwo, ale też sześcioro ich dzieci. W 1995 roku parę odznaczono pośmiertnie medalem Sprawiedliwy wśród Narodów Świata. 15 lat później małżeństwo odznaczono Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. 20 lat trwał też proces beatyfikacji całej rodziny i to pierwszy raz w historii Kościoła, gdy do godności błogosławionych wyniesiono właśnie całą rodzinę.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

7℃
4℃
Poziom opadów:
4.8 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
9.60 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro