Reklama

Kolejny szpital wprowadza reżim sanitarny przez grypę i koronawirusa. Chodzi o odwiedziny

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Russell Weller/freeimages.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Russell Weller/freeimages.com

Tym razem nowe zasady dla odwiedzających wprowadził szpital w Pile.

Dyrekcja szpitala poinformowała w poniedziałek o zmianach. - Mając na uwadze znaczny wzrost zachorowań na grypę oraz COVID-19, a także kierując się bezpieczeństwem naszych pacjentów oraz personelu medycznego odwiedziny w Szpitalu Specjalistycznym w Pile mogą być realizowane przy zachowaniu reżimu sanitarnego - czytamy w komunikacie.

Jakie zasady wprowadzono w Pile? - Osoby odwiedzające pacjenta hospitalizowanego w Szpitalu muszą być zdrowe. Osoby z objawami infekcji dróg oddechowych nie powinny odwiedzać pacjentów z wyjątkiem przypadków szczególnych (np. wizyta pożegnalna) - instruuje szpital. - Osoba odwiedzająca pacjentów zobowiązana jest do dezynfekcji rąk przed wejściem na oddział oraz po wyjściu z sali chorych, siadania tylko na krzesłach (niedopuszczalne jest siadanie na łóżkach pacjentów), dokładnego uprzedniego umycia lub zdezynfekowania rąk przed wykonaniem czynności pielęgnacyjnych przy odwiedzanym pacjencie (bezpośrednio przed kontaktem), ograniczenia przemieszczania się po terenie Szpitala poza miejsce odwiedzin.

Ale to nie koniec. Odwiedzającym zaleca się zakładanie maski, pacjent może być odwiedzany przez jedną osobę, a odwiedziny mogą się odbywać między 11.00 i 18.00.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

21℃
13℃
Poziom opadów:
7.5 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
11.67 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro