Reklama
Reklama

GOAP choć już nie istnieje, będzie działał dłużej niż zakładano. W planach jest też zatrudnienie nowych osób

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. GOAP
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. GOAP

Chodzi o dopełnienie wszelkich formalności.


Od 1 stycznia 2022 roku to miasto nadzoruje odbiór odpadów od mieszkańców. Wówczas przestało być członkiem Związku Międzygminnego GOAP. Za Poznaniem poszły też inne gminy. Od dwóch lat GOAP jest w stanie likwidacji. Proces rozłożono na lata.

Jak dowiedziało się Radio Poznań, dziś zdecydowano, że związek będzie działał o rok dłużej niż zakładano, bo do 2027 roku Zwiększy się też liczba etatów z 24 na 26. Nie będzie też przeprowadzki do innej siedziby, ponieważ uznano, że to zbyt kosztowne, ze względu na przeniesienie serwerowni.

"Z każdym dniem mamy coraz więcej problemów do rozwiązania" - mówi dziennikarzom dyrektor biura związku Andrzej Springer. "Ten proces likwidacji jest unikatowy i powiedziałbym pionierski w skali kraju, bo nikt jeszcze nie likwidował jednostki, która jest organem podatkowym. (..) Wykonujemy wszystkie czynności, żeby zwrócić pieniądze w kwocie bezspornej, zamknąć kartotekę kontrahenta i z tym podatnikiem nie mieć żadnych relacji finansowych" - dodaje.

Chodzi o zwracanie nadpłat i ściąganie długów.

Jak ustaliło Radio Poznań, koszt utrzymania związku w przyszłym roku to 7,5 mln zł - przy dochodach 2,3 mln zł. 5 milionowy deficyt ma zostać pokryty z nadwyżek z lat poprzednich.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
26.40 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro