Reklama
Reklama

16 martwych ptaków w Parku Wilsona. Trwa ustalanie przyczyny ich śmierci

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Już w niedzielę informowaliśmy na epoznan.pl, że w Parku Wilsona znaleziono kilkanaście martwych gołębi i kaczek. Czytelnicy, którzy zgłosili nam incydent sugerowali, że ktoś je otruł. W pobliżu ptaków widać bowiem było rozrzuconą karmę. Sprawą zainteresowano policję oraz Powiatowego Inspektora Weterynarii.

Leć z całą rodziną bezpośrednio z Poznania do Dubaju i odkryj to miasto. Przeżyj przygody w słońcu, oddaj się zakupowemu szaleństwu i sztuce kulinarnej. Z Poznania przez Dubaj w ponad 150 kierunków!
REKLAMA

Jak ustaliło Radio Poznań, na miejscu zabezpieczono 16 martwych ptaków: 13 gołębi i 3 kaczki. PIW był na miejscu i pobrał próbki od zwierząt w kierunku grypy ptaków oraz pomoru drobiu. Grzegorz Wegiera, PIW, w rozmowie z rozgłośnią przyznał, że gołębie rzadko chorują na ptasią grypę, dlatego pod uwagę brane jest też otrucie. Zanim jednak policja zacznie szukać ewentualnego sprawcę, konieczne jest uzyskanie wyników badań ptaków pod kątem chorób zakaźnych. Te mają być gotowe we wtorek.

Przypomnijmy, że w niedzielę na miejscu pracowali policjanci, którzy zabezpieczyli ślady i nagrania z kamer monitoringu.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
26℃
13℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
4.09 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro