Reklama

Niepełnosprawny mężczyzna ukradł wózek inwalidzki w urzędzie

fot. KPP Gniezno
fot. KPP Gniezno

Był z nim kolega.

Do nietypowej kradzieży doszło 7 grudnia po południu, gdy dwóch mężczyzn przyszło załatwić sprawę w Urzędzie Miejskim w Gnieźnie.

"Na korytarzu, na którym stał wózek inwalidzki z przeznaczeniem dla klientów, jeden z przybyłych przesiadł się na niego ze swojego wózka. Tyle tylko, że po załatwieniu sprawy wyjechał nim z urzędu zostawiając swój stary wózek w budynku" - relacjonuje asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy policji w Gnieźnie.

Pracownicy urzędu powiadomili policję, wyceniając straty na 5 tysięcy złotych.

"Tego samego dnia około godziny 23:00 dyżurny policji odebrał zgłoszenie z prośbą o interwencję od mieszkanki Osiedla Winiary w Gnieźnie dotyczące dwóch mężczyzn dobijających się do jej drzwi. Jeden z nich miał poruszać się na wózku inwalidzkim. Funkcjonariusze prewencji, którzy pojechali na miejsce zatrzymali 48-latka i 50-latka, którzy jak się szybko okazało byli sprawcami kradzieży wózka z urzędu" - dodaje rzeczniczka.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Grozi im nawet 5 lat więzienia. Skradziony przez nich wózek wrócił na swoje miejsce.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

16℃
5℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
13.80 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro