Reklama

Niezwykły mecz przy Bułgarskiej. Piłkarze wystąpią w wyjątkowych koszulkach!

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Łukasz Kędziora
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Łukasz Kędziora

Klub, kibice i sponsor strategiczny Lecha, legalny bukmacher Superbet, wspólnie uczczą 105. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

Niedzielny mecz Kolejorza z Piastem będzie niezwykłym wydarzeniem nie tylko z punktu widzenia walki o cenne ligowe punkty. Uczczą pamięć powstańców. Pierwszym, najbardziej widocznym elementem celebracji będą stroje, w jakich wystąpią zawodnicy gospodarzy. Lechici zagrają w okolicznościowych koszulkach utrzymanych w stylistyce i kolorystyce mundurów powstańczych. Ważnymi elementami trykotów będą biało-czerwone oraz niebiesko-białe opaski na rękawku oraz tłoczony na froncie orzeł w koronie.

"Jesteśmy dumni, że możemy być tego częścią. Mocno zaangażowaliśmy się w upamiętnienie Powstańców i jesteśmy przekonani, że na stadionie będzie to widać" - mówi Łukasz Seweryniak, CEO Superbet Polska.

"Było dla nas oczywiste, że tak wyjątkowa rocznica udanego zrywu patriotycznego to nie jest czas ani miejsce na promowanie naszego logotypu. Zarówno nam, jak i klubowi zależało na maksymalnym upodobnieniu tego projektu do mundurów, a reklamy psułyby ten efekt" - tłumaczy prezes Superbetu. "Żeby dołożyć naszą cegiełkę do rocznicowych obchodów, rozszerzyliśmy w ramach akcji #RAZEM promocję również na te limitowane koszulki. Wystarczy pokazać w sklepie stacjonarnym aplikację Superbet, żeby uzyskać sto złotych zniżki, promocja działa również przy zakupach on-line" - dodaje.

Co ważne, w porozumieniu ze Stowarzyszeniem Kibiców Kolejorz, część kwoty uzyskanej ze sprzedaży koszulek zostanie przeznaczona na zakup 5000 zniczy, które zapłoną na mogiłach uczestników Powstania. "Szacunek do naszej historii i tradycji to kluczowa część kibicowskiej tożsamości. Dlatego tak cieszy fakt, że wspólnie z władzami klubu i Superbetem razem uhonorujemy 105. rocznicę jedynej tak dużej udanej insurekcji w historii naszej ojczyzny" - podkreśla Marcin Kawka, prezes Stowarzyszenia Kibiców Kolejorz.

Jak przekazano, przed wejściem na jutrzejszy mecz kibice otrzymają rozety powstańcze do przyczepienia na kurtkach, a na murawie (podczas wyjścia piłkarzy) i płotach królować będą wielkoformatowe flagi z godłem powstańczym.

Podczas spotkania z Piastem zamiast klasycznych kreacji reklamowych na bandach wokół boiska, sponsor strategiczny Lecha przewidział akcję edukacyjną dotyczącą Powstania. "Nasze komunikaty nie tylko będą w naturalny sposób wizualnie łączyły się z koszulkami, ale również pomogą w propagowaniu wiedzy dotyczącej Powstania. Umieścimy na nich ciekawostki dotyczące tego patriotycznego zrywu, a na trybunie pojawi się również wyjątkowa sektorówka nawiązująca do 105. rocznicy"- dodaje Seweryniak.

"Cieszymy się, że nasi partnerzy rozumieją wyjątkowość tej rocznicy i chcą z nami oraz naszymi kibicami ją celebrować. Warto pojawić się przy Bułgarskiej nie tylko po to, aby dopingować ukochaną drużynę, ale również żeby być częścią wyjątkowej celebracji naszych wielkopolskich Bohaterów" - podkreśla Marcin Grotkiewicz - dyrektor ds. sprzedaży B2B w Lechu Poznań.

Spotkanie 18. Kolejki ekstraklasy z Piastem Gliwice rozpocznie się w niedzielę, 10 grudnia, o godzinie 12:30 na stadionie przy ulicy Bułgarskiej.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
13℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
10.47 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro