Reklama

Ćwierć miliona zł dla poznańskiego ośrodka. To dla nich prezydent poznania 'przyjął ciosy' na ringu

fot. Jacek Jaśkowiak / FB
fot. Jacek Jaśkowiak / FB

Te pieniądze pozwolą kupić nowoczesną bieżnię antygrawitacyjną.

Zbiórka pod hasłem "#Dla_Mogileńskiej", prowadzona przez Fundację Grupy MTP In_Spire, rozpoczęła się w maju. Zebrano podczas niej 260 tys. zł. Fundacja przekaże je na konto Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego i Rehabilitacji Medycznej przy ul. Mogileńskiej w Poznaniu - na zakup nowoczesnej bieżni antygrawitacyjnej.
"Cieszę się, że udało nam się zebrać kwotę potrzebną do zakupu bieżni" - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania. "Dla takiego celu warto było przyjmować ciosy od Mateusza Masternaka! W zakładzie przy ul. Mogileńskiej rehabilitują się m.in. seniorzy czy pacjenci po urazach ortopedycznych i udarach. Wiem, jak bardzo taki sprzęt jest potrzebny. Teraz będą mogli szybciej i w lepszych warunkach wracać do sprawności" - dodaje.

Zakup bieżni nie byłby możliwy, gdyby nie wpłaty od poznaniaków i poznańskich firm uzyskane w zbiórkach oraz podczas aukcji na głośnych wydarzeniach. "Pierwszym z nich była 50. Gala Biznes Boxing Polska, która odbyła się 12 maja w pawilonie Międzynarodowych Targów Poznańskich" - przypominają miejscy urzędnicy.

"Podczas tej gali zostało przeprowadzonych 14 walk bokserskich - a największe emocje wzbudziła finałowa. Podczas niej Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania, zmierzył się z Mateuszem Masternakiem, mistrzem Europy federacji EBU z roku 2012" - dodają.

Walkom towarzyszyła zbiórka pieniędzy do puszek oraz aukcje cennych przedmiotów. Dzięki temu na potrzeby akcji "#Dla_Mogileńskiej" zebrano ponad 100 tys. złotych. W akcję włączył się także Wielkopolski Klub Kapitału, który w tym roku obchodził swój okrągły, 30. jubileusz. Zbiórka trwała również podczas Positive Ways. To doroczny rajd supersamochodów przez Polskę, który odwiedził w czerwcu Poznań.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

14℃
7℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
51.21 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro