Reklama
Reklama

W przyszłym tygodniu rusza sprzedaż choinek z nadleśnictwa. Ile kosztują drzewka?

fot. Nadleśnictwo Babki
fot. Nadleśnictwo Babki

Tradycyjnie, będą sprzedawane na placu przy siedzibie Nadleśnictwa Babki.

- W tym roku w ofercie posiadamy świerka pospolitego, serbskiego, kłującego oraz jodłę. Wszystkie oferowane drzewka pochodzą z naszych plantacji, co gwarantuje świeżość i jakość - zapewniają leśnicy.

Sprzedaż choinek przy siedzibie ruszy 13 grudnia, a więc w środę. Drzewka będzie można nabyć do 22 grudnia w godzinach 10.00 - 16.00. - Podczas sprzedaży weekendowej na placu zlokalizowanym przy siedzibie Nadleśnictwa Babki (narożnik ul. Babickiej/dojazd do nadleśnictwa) możliwy będzie zakup wyrobów wędliniarskich z dziczyzny - dodają.

Dla osób, które same chcą wybrać swoją choinkę na plantacji, przygotowano taką możliwość. Sprzedaż odbywać się będzie na plantacji leśnictwa Rogalin 16 grudnia w godzinach 9.00 - 15.00. - W przedświątecznej atmosferze można wybrać świąteczne drzewko spośród setek jeszcze rosnących choinek - wskazać najładniejszą i poprosić o jej wycięcie. W sprzedaży na powyższej plantacji oferujemy Państwu świerk serbski, świerk kłujący oraz jodłę jednobarwną.

Za drzewka będzie można płacić gotówką lub kartą. Ile kosztują w tym roku choinki? Dobra informacja jest taka, że od ubiegłego roku nie podrożały. Za świerk pospolity i sosnę zwyczajną o wysokości od 2,1 do 5 metrów trzeba zapłacić 150 złotych. Taka do 2 metrów wysokości kosztuje 60 złotych. Świerk serbski, kłujący i jodłą jednobarwna to koszt 80 zł za drzewko do 2 metrów wysokości i 250 złotych do 5 metrów wysokości. Świerk pospolity z bryłką mierzący do 70 cm będzie kosztować 20 złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
25℃
17℃
Poziom opadów:
3.5 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
6.86 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro