Reklama
Reklama

Właściciel Galerii Malta potwierdza datę zamknięcia obiektu. W chwili otwarcia była największą galerią zachodniej Polski

Galeria Malta jeszcze z ostatnimi sklepami. Marzec 2023 | fot. KaT
Galeria Malta jeszcze z ostatnimi sklepami. Marzec 2023 | fot. KaT

Co z rozbiórką?

Obecnie w Galerii Malta działają jeszcze dwa podmioty: Malta Squash oraz Multikino Malta. Na epoznan.pl pisaliśmy już, że 18 grudnia będzie ostatnim dniem działania Malta Squash. Gazeta Wyborcza podaje natomiast, że dzień wcześniej, 17 grudnia, odbędzie się ostatni seans w Multikinie Malta.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

Jak ustaliła Gazeta Wyborcza, 18 grudnia jest oficjalnym terminem zakończenia działalności przez Galerię Malta. Oznacza to, że od 19 grudnia do obiektu nie wejdą już klienci, a historia centrum handlowego dobiegnie końca.

- Wciąż trwają prace związane z planowaną realizacją prac rozbiórkowych i termin prac rozpoczęcia jeszcze nie został ustalony - wyjaśniła Gazecie Wyborczej Anna Dąbrowska z MLS Group, agencji PR obsługującej firmę Beichun (właściciel galerii). Być może rozbiórka rozpocznie się jeszcze w grudniu.

Przypomnijmy, że wielkie otwarcie Galerii Malta odbyło się 25 marca 2009 roku. W chwili otwarcia na terenie obiektu znajdowało się 200 sklepów, restauracji i punktów usługowych. Malta była wówczas największą galerią handlową w zachodniej Polsce. Znajdował się tu pierwszy w województwie sklep sieci Marks & Spencer. Tu zadebiutowały w Poznaniu marki Bershka, Stradivarius i Pull & Bear. Klienci mieli do dyspozycji darmowy parking na blisko 2000 miejsc.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uderzenie ciepła. Mamy wiosnę w lutym!
10℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
44.70 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro