Reklama
Reklama

Nowe szczepionki przeciw COVID-19 są już dostępne w Poznaniu

fot. UM Poznań
fot. UM Poznań

Może się po nie zgłosić każdy, kto ukończył 12 lat.

W Poznaniu - podobnie jak w całej Polsce - dostępna jest szczepionka Nuvaxovid (firmy Novavax). Może ją przyjąć każdy, kto ukończył 12 lat i wcześniej nie szczepił się przeciw COVID-19 lub od jego ostatniego szczepienia przeciw tej chorobie upłynęło co najmniej 6 miesięcy.

"Oznacza to, że nową szczepionkę można przyjąć w ramach podstawowego szczepienia albo jako dawkę przypominającą. Osoby, które jeszcze nie szczepiły się przeciw COVID-19, powinny przyjąć 2 dawki preparatu w odstępie 3 tygodni" - informują miejscy urzędnicy.

Jak podkreślają, zaszczepić powinny się zwłaszcza osoby z tzw. grup ryzyka -w wieku powyżej 60 lat, w wieku powyżej 12 lat z niedoborami odporności lub chorobami współistniejącymi zwiększającymi ryzyko ciężkiego przebiegu COVID-19 oraz pracownicy ochrony zdrowia, którzy mają bezpośredni kontakt z pacjentem lub materiałem zakaźnym.

W Poznaniu zaszczepić można się w wielu placówkach medycznych, w tym również w miejskim szpitalu im. J. Strusia. Tam szczepienia odbywać się będą zgodnie z podany, harmonogramem:
- 6 , 8, 13, 15, 18 i 20 grudnia w godz. 14:00-15:00,
- 7, 14, 21 grudnia - w godz. 11:00-12:00

Na dobrowolne i bezpłatne szczepienia należy zgłaszać się do POZ (budynek D szpitala) w wyznaczonych godzinach, nie jest konieczna wcześniejsza rejestracja.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
14℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
7.76 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro