Reklama

Komendant, zastępca prezydenta i przedszkolaki w jednym miejscu. Mieli wspólny świąteczny cel!

fot. UM Poznań
fot. UM Poznań

W Mikołajki, dzieci z przedszkola Akademia Pana Kleksa z os. Orła Białego odwiedziły koziołki na placu Kolegiackim i ubrały je w czerwone kubraczki i ocieplacze na rogi.

Na miejscu najmłodszych przywitał Mariusz Wiśniewski, zastępca prezydenta Poznania i Waldemar Matuszewski, komendant straży miejskiej, którzy wspólnie z przedszkolakami ubrali koziołki w mikołajkowe szaty.

Ubieranie koziołków znajdujących się na placu Kolegiackim to już wieloletnia tradycja. Po raz pierwszy w świąteczne szaty w 2004 roku ubrali rzeźbę uczniowie Gimnazjum nr 12. Pomysł spodobał się strażnikom miejskim, którzy co roku do współpracy zapraszają przedszkolaków.

"Rzeźba, znajdująca się na pl. Kolegiackim, nawiązuje do jednego z symboli Poznania - koziołków z wieży ratuszowej. To popularna atrakcja wśród turystów i mieszkańców, którzy chętnie fotografują się w jej towarzystwie. Pomnik powstał w 2002 roku. Jego autorem jest Robert Sobociński, a pomysłodawcą - Juliusz Kubel, działacz, publicysta i popularyzator gwary poznańskiej" - przypominają miejscy urzędnicy.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
7℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
60.78 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro