Reklama

Wiosna i lato na Ławicy z kilkudziesięcioma kierunkami. Dokąd polecimy z Poznania?

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Adrian Pingstone / Wikipedia
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Adrian Pingstone / Wikipedia

Ryanair potwierdził oficjalnie uruchomienie trzech nowych połączeń, a wcześniej podał informację o jeszcze jednym.

Tak jak pisaliśmy już na epoznan.pl, wiosną będziemy mogli polecieć linią Ryanair do Salonik (od 31 marca), Pragi (od 1 kwietnia) i Kopenhagi (od 2 kwietnia). Na wszystkich kierunkach zaplanowano dwa loty tygodniowo.

- Jeśli chodzi o loty do Salonik, będzie to pierwsze połączenie z tą grecką miejscowością. Do Kopenhagi od kilku lat lata już linia SAS. Natomiast w przypadku stolicy Czech, będzie to lotniczy powrót po ponad 12 latach. Na początku 2012 roku zakończyły roczną przygodę loty między Poznaniem i Pragą wykonywane przez Czech Airlines - podaje poznańskie Urząd Miasta.

Pod koniec listopada poinformowano natomiast, że z Poznania Ryanair poleci do Dubrownika. Z siatki połączeń zniknie natomiast połączenie z Krakowem - ostatnie loty mają się odbyć pod koniec maja. - Na chwilę obecną wiosną i latem 2024 roku z Poznania będzie można polecieć liniami Ryanair do 36 lotnisk. Z końcem marca lub na początku kwietnia wrócą loty do: Zadaru, Billund, Chanii, Barcelony-Girona, Bari, Cagliari oraz lotniska Rzym-Ciampino, które zastąpi Rzym-Fiumicino. Z kolei w czerwcu ponownie ruszą połączenia do Puli i Korfu. Nie ma natomiast informacji, czy wrócą loty do Burgas - dodaje.

Linią Wizzair polecimy w przyszłym roku do Tirany, Londynu i Kutaisi. Do marca możliwa będzie podróż do Werony. Z Poznania można też polecieć do Dubaju linią flydubai, a także do Monachium, Frankfurtu, Warszawy oraz w ramach połączeń czarterowych do różnych destynacji wakacyjnych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

14℃
7℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
61.38 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro