Reklama

"Śnieżne czołgi" na ulicach. Grozi za to mandat do 3 tysięcy złotych!

Auto z Poznania | fot. Czytelnik
Auto z Poznania | fot. Czytelnik

W Krobi i Poznaniu.

- Z tej kierującej nie bierzcie przykładu. Policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 63-letnią mieszkankę powiatu gostyńskiego, która podróżowała ulicami Krobi takim samochodem. Spotkanie z policjantami zakończyło się dla niej mandatem karnym w wysokości 100 złotych oraz odśnieżaniem pojazdu - podaje gostyńska policja.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Ale do naszej redakcji we wtorek dotarło też zdjęcie auta w podobnym stanie z Poznania. Tu kierujący odśnieżył sobie jedynie... połowę przedniej szyby.

- Pamiętaj, że nieodśnieżony samochód, szczególnie na szybach, lusterkach i światłach, może znacznie ograniczyć widoczność. Dbać należy oczywiście, aby odśnieżone było całe auto, gdyż śnieg z dachu lub maski samochodu może zsunąć się na przednią szybę. Stanowi to ryzyko nie tylko dla Ciebie, ale także dla innych kierowców - dodaje.

Co istotne, za poruszanie się nieodśnieżonym autem grozi mandat do aż 3000 złotych. Przekonał się o tym kierowca, który został w ostatnich dniach zatrzymany do kontroli przez policję w Złotoryi na Dolnym Śląsku. Nie tylko miał nieodśnieżone auto, ale też w lekceważący sposób rozmawiał z policjantami. Dostał maksymalny wymiar kary, a więc 3000 złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
10.89 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro