Reklama
Reklama

Miasto jednak zablokuje budowę dużego hotelu na poznańskiej Malcie?

fot. Malta Ski
fot. Malta Ski

Chodzi o obiekt, który ma powstać w sąsiedztwie Malta Ski.

Jak w ubiegłym tygodniu poinformowała Gazeta Wyborcza, inwestor planujący budowę dużego hotelu nad Jeziorem Maltańskim, w końcu uzyskał pozwolenie na budowę od miasta. Jak podkreślano, spełnione zostały wszystkie warunki formalne, a tym samym urzędnicy musieli wydać zgodę.

Na wtorkowej sesji Rady Miasta poruszono tę kwestię. Wielu radnym nie podoba się to, że miasto zgodziło się na powstanie tak dużego obiektu na terenie rekreacyjnym. Zastępca prezydenta Poznania Bartosz Guss w trakcie sesji tłumaczył, że miasto obecnie analizuje, czy może zaskarżyć pozwolenie na budowę. Miasto jest bowiem stroną w tym postępowaniu, bo ma działki w sąsiedztwie planowanego hotelu. Na złożenie odwołania jest czas do 12 grudnia, obecnie miasto przygotowuje argumentację.

Przypomnijmy, że hotel ma być długi na 150 metrów i przysłoni widok Malta Ski od strony jeziora. W ramach budowy wyburzone zostaną inne obiekty znajdujące się w tym miejscu - m.in. wypożyczalnia sprzętu narciarskiego i mała gastronomia. Pięciogwiazdkowy hotel ma należeć do marki Movenpick. Ma się w nim znaleźć maksymalnie 160 pokoi, restauracja, bar, fitness z basenem i strefa SPA. Będzie też oczywiście parking dla samochodów, które będą tu musiały dojeżdżać od strony ulicy Baraniaka.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
13.57 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro