Reklama

W Poznaniu stanął ogromny kontener. Do czwartku mają czas, by wypełnić go po brzegi

fot. Fundacja Pomocy Humanitarnej "Redemptoris Missio"
fot. Fundacja Pomocy Humanitarnej "Redemptoris Missio"

Później wyruszy do portu w Gdyni.

Przy Fundacji Pomocy Humanitarnej "Redemptoris Missio" stanął dziś kontener, który w najbliższych dniach będzie przez naszych wolontariuszy wypełniany pomocą humanitarną.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

"Jutro o 9.00 rozpoczynamy wielką akcję logistyczną zwiezienia z naszych magazynów i wielkopolskich szpitali sprzętu medycznego. W czwartek kontener zostanie zaplombowany i wyruszy do portu w Gdyni, a stamtąd drogą morską do portu w Duala w Kamerunie. Docelowo kontener ma dotrzeć do Republiki Środkowoafrykańskiej. To właśnie do tego kraju organizujemy pomoc we współpracy z Diecezją Tarnowską" - informuje Justyna Janiec-Palczewska, prezes fundacji.

Wysyłka tego kontenera to zwieńczenie Akcji "Paczka dla niemowlaczka". Ma on 74 metry sześcienne pojemności. "Chcemy do niego spakować palety z mlekiem modyfikowanym, akcesoria dla niemowląt, opatrunki, środki czystości, sprzęt medyczny (fotele porodowe, kozetki szpitalne, aparaty usg, materace szpitalne)" - dodaje prezeska.

I przypomina, że jutro - 5 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. "Większość działań Fundacji "Redemptoris Missio" opiera się właśnie na pracy wolontariuszy. Lekarze, którzy wyjeżdżają z ramienia Fundacji, za swoją pracę nie pobierają żadnego wynagrodzenia, w Afryce pracują od rana do późnych godzin nocnych. Każdego dnia w Centrum Wolontariatu Fundacji nasi wolontariusze pakują paczki z pomocą humanitarną. Fundacja "Redemptoris Missio" działa już od 31 lat" - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

11℃
3℃
Poziom opadów:
0.6 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
29.58 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro