Reklama

77-latek z impetem przejechał przez rondo na wprost. " Został wydobyty z pojazdu przez strażaków"

fot. KPP Wolsztyn
fot. KPP Wolsztyn

Wstępnie ustalono, że doszło do zasłabnięcia.

Do zdarzenia doszło w niedzielę około godziny 14 na Rondzie Ofiar Katynia w Wolsztynie. Kierujący Fordem Focusem 77-letni mieszkaniec Zielonej Góry jadąc przez rondo wykonał niebezpieczny manewr.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

"W rozmowie z bezpośrednimi świadkami zdarzenia funkcjonariusze ustalili, że kierujący Fordem przejechał na wprost przez rondo, uderzył w barierki ochronne i znak drogowy, a następnie zjechał na pobocze, gdzie samochód się zatrzymał. Mężczyzna został wydobyty z pojazdu przez strażaków, a następnie przewieziony przez Zespół Ratownictwa Medycznego do wolsztyńskiego szpitala" - relacjonuje asp. sztab. Wojciech Adamczyk, oficer prasowy policji w Wolsztynie.

W trakcie badań, u mężczyzny stwierdzono m.in. uraz kręgosłupa, konieczna więc okazała się jego hospitalizacja. "Wstępne ustalenia, jakie poczynili policjanci po konsultacji z lekarzami wskazują, że możliwą przyczyną zdarzenia mogło być zasłabnięcie mężczyzny, który jest diabetykiem. W sprawie prowadzone się czynności, których celem jest ustalenie wszelkich okoliczności tego zdarzenia" - dodaje rzecznik.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

11℃
3℃
Poziom opadów:
0.6 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
31.70 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro