Reklama

Rzeźby lodowe znów w innej lokalizacji. Zobaczymy je już za kilka dni

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Maciej Kopiński
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Maciej Kopiński

Przed nami kolejny POZnań Ice Festival.

Festiwal rzeźb lodowych w stolicy Wielkopolski w tym roku będzie odbywał się już po raz siedemnasty. Wcześniej wyjątkowe rzeźby mogliśmy podziwiać na Starym Rynku, przy Arenie czy na MTP. Jak przekazano w tym roku rywalizację zawodników i stworzone przez nich arcydzieła będzie można oglądać w nowej lokalizacji - na ulicy Święty Marcin (pod Alfami). Tegoroczna odsłona wydarzenia odbędzie się w dniach 8-10 grudnia. Udział potwierdziło 24 artystów z 9 krajów: Japonii, Kanady, Filipin, Polski, Czech, Francji, USA, Hiszpanii i Finlandii.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

W piątek widzowie będą mogli zobaczyć konkurs małej rzeźby. Uczestnicy zawodów otrzymają bryłę lodu i 2,5 godziny, aby zobrazować tegoroczny temat konkurencji, jakim jest "kosmos". Początek o godz. 16:00.

Na sobotę zaplanowano najbardziej widowiskową konkurencję festiwalu - Speed Ice Carving. "Rywalizujący pojedynczo rzeźbiarze będą mieli kilkadziesiąt minut na odtworzenie konkursowego wzoru (każdy w identycznej bryle lodu). Wygra zawodnik, który zrobi to najwierniej. Zmagania uczestników "na czas" można będzie oglądać w godz. 12:00-18:00" - zapowiadają miejscy urzędnicy.

"W niedzielę odbędzie się konkurs główny. Dwanaście drużyn dostanie kilkanaście ton lodu i osiem godzin na stworzenie rzeźb na dowolny temat. Zmagania rozpoczną się o godz. 9:00 i potrwają do 17:00. Ogłoszenie zwycięzców i wręczenie nagród nastąpi ok. godziny 18:00" - dodają.

O godzinie 19:00 na poznaniaków czeka specjalny pokaz rzeźbienia w lodzie połączony z muzyką i efektami świetlnymi.

Na ostatni dzień festiwalu przygotowano także warsztaty dla dzieci. W godz. 12:00-15:00 najmłodsi będą mogli stworzyć swoje własne lodowe arcydzieła i zobaczyć, jak pracować w tym nie najłatwiejszym materiale. Wydarzeniu towarzyszyć będzie przez trzy dni minijarmark, gdzie czekać będzie także m.in. Św. Mikołaj z elfami.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

11℃
3℃
Poziom opadów:
0.6 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
31.70 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro