Reklama

Setki drzew i krzewów znikną z sąsiedztwa Wartostrady? AWF szykuje się do inwestycji przy Piastowskiej

fot. Google Street View
fot. Google Street View

Chodzi o teren w pobliżu dawnych Łazienek Rzecznych.

Jak podaje Gazeta Wyborcza, w ostatnim czasie drzewa i krzewy rosnące na działce byłego toru łuczniczego przy Piastowskiej (stanowi odcinek Wartostrady po stronie Wildy), oznaczono pomarańczową farbą. Teren porośnięty dziś roślinnością ma zostać przekształcony w Centrum Lekkiej Atletyki AWF.

Teren ten trafił pod pieczę Akademii Wychowania Fizycznego dziesięć lat temu i przez lata leżał odłogiem. Wyprowadzili się stąd łucznicy, a zamiast nich wyrastać zaczęły kolejne krzewy. Pojawiali się tu więc mieszkańcy okolicy ciesząc się zielenią. Już jednak wiadomo, że teren nie będzie ogólnodostępny i zniknie z niego ponad 600 drzew i krzewów.

AWF planuje w tym miejscu budowę Centrum Lekkiej Atletyki. Ma się tam pojawić trawiaste boisko treningowe, które będzie służyć studentom uczelni. Teren zostanie ogrodzony. AWF już wystąpił do urzędników o pozwolenie na wycinkę roślinności. Teren ma zostać najpierw uporządkowany, a następnie przygotowany zostanie projekt obiektu, a uczelnia będzie występować o pozwolenie na budowę. Już teraz inwestor zapewnia, że pojaiwą się tutaj nasadzenia kompensacyjne.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

14℃
7℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
42.98 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro