Reklama

Kolejna akcja znanej poznańskiej kawiarni. Proszą o pomoc "w dotarciu do osób, które potrzebują pomocy"

fot. Kawiarnia Kociak - legenda Poznania / FB
fot. Kawiarnia Kociak - legenda Poznania / FB

Mowa o Kociaku.

Po akcji paragonowej, która nadal trwa, seniorkach - kelnerkach, które zapracowały na meble dla podopiecznych DPS, czy podzieleniu się rogalem z osobami w kryzysie bezdomności - są kolejne pomysły. Tym razem dotyczą - "miłych gestów"- spełnienia codziennych, ale bardzo ważnych marzeń.

"Wczoraj dwie Seniorki zabierają przy mnie zawieszony paragon z tablicy. Usiadły do stolika, otrzymały kawę, zaczynają rozmawiać i słyszę: "Przy tylu problemach to najmilszy gest ,jaki otrzymałam w tym roku od innych ludzi. "Zrobiło mi się ciepło na sercu" - napisał na portalu społecznościowym właściciel Kociaka.

"Pomyślałem, że w nadchodzącym miesiącu zrobimy tyle miłych gestów, ile się tylko da, dlatego proszę Was o wsparcie w dotarciu do osób, które potrzebują pomocy. Może to być osoba niepełnosprawna, której nie stać na zakup nowego wózka inwalidzkiego / samotny Senior, któremu zepsuła się pralka / albo samotna osoba, która sama obchodzi urodziny. Staniemy na głowie, aby wywołać uśmiech, robiąc #PoznańskiMiłyGest" - dodał.

Może warto się rozejrzeć i podesłać pomysł...




Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

14℃
7℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
61.60 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro