Reklama

'Wąskie gardło' zostało zlikwidowane. W poniedziałek pierwsi kierowcy przejadą nową obwodnicą!

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu / FB
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu / FB

Chodzi o obwodnicę Gostynia.

Jak już informowaliśmy obwodnica, której będzie miał miejsce na skrzyżowaniu z drogą powiatową nr 4938P Gostyń - Krajewice, a koniec na skrzyżowaniu z drogą powiatową nr 4954P Gostyń - Smogorzewo zostanie oficjalnie otwarta w poniedziałek 4 grudnia.

"Warta blisko 140 mln zł inwestycja wyprowadzi ruch samochodowy, zwłaszcza tranzytowy, ze zwartej zabudowy miasta i zlikwiduje tzw. wąskie gardło w układzie komunikacyjnym Gostynia. "Licząca 8,4 km obwodnica poprawi bezpieczeństwo wszystkich użytkowników drogi i komfort życia mieszkańców Gostynia. Przyczyni się też do rozwoju komunikacyjnego i inwestycyjnego regionu" - informuje Anna Parzyńska - Paschke, rzeczniczka marszałka.

"W ramach inwestycji powstały również most na rzece Stara Kania w gminie Piaski, wiadukt nad linią kolejową, obiekt nad Rowem Bodzewskim, dwupoziomowy, bezkolizyjny węzeł na skrzyżowaniu z drogą krajową nr 12, a także kanalizacja deszczowa i elementy bezpieczeństwa ruchu" - dodaje.

Zadanie zrealizowane zostało przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego, przy wsparciu funduszami unijnymi w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Wykonawcą robót budowlanych, którego wyłonił Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu, była firma Strabag.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
7℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
60.78 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro