Reklama

"Stary Rynek jest stopniowo udostępniany mieszkańcom". W weekend na jego części zrobiło się jaśniej

fot. Jacek Jaśkowiak / FB
fot. Jacek Jaśkowiak / FB

Nowa, kolejna data zakończenia prac na Starym Rynku to koniec tego roku.

Jak informują przedstawiciele PIM, prace postępują. "Stary Rynek jest stopniowo udostępniany mieszkańcom. W czwartek wykonawca przesunął kolejne opłotowanie placu budowy. Oznacza to, że piesi mają do dyspozycji więcej miejsca i mogą przemieszczać się po nowej nawierzchni. Udostępniona została południowa i zachodnia część płyty, mniej więcej od ul. Wrocławskiej do Franciszkańskiej" - przekazują.

Jak dodają, na starorynkowej płycie ułożona została niemal cała nawierzchnia z nowej, granitowej kostki. "Przy zabudowaniach bloku śródrynkowego postępuje też układanie nawierzchni z kostki staroużytecznej. Rozpoczął się także montaż opraw oświetleniowych" - informują.

Poznańskie Inwestycje Miejskie w piątek zapowiadały, że niebawem na Starym Rynku uruchomione zostanie oświetlenie. Tak też się stało. Światła zostały zapalone na części rynku już w sobotę, o czym na portalu społecznościowym informował prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak.

"Dziś zapaliliśmy pierwsze lampy na Starym Rynku. Nowe latarnie świecą już w południowej i zachodniej części rynku" - przekazywał prezydent. "Stopniowo pojawiać się będą kolejne, nie tylko wzdłuż chodników, ale też wokół wewnętrznej zabudowy rynku, gdzie przewidziano drugą linię oświetlenia. Odpowiednio oświetlone zostaną również budynki. Po zakończeniu wszystkich prac Stary Rynek będzie wyglądał bajkowo" - dodał.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
7℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
60.78 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro