Reklama

Poznański uniwersytet zachęca, by "podzielić się ubraniem na zimę". W holu stanie specjalne stoisko

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Obraz Till Voigt z Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Obraz Till Voigt z Pixabay

Akcja zostanie zorganizowana na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu.

To kolejna inicjatywa poznańskiej uczelni mającą na celu wspieranie idei zero waste i less waste - "Podziel się ubraniem na zimę". Akcja polega na bezpłatnej wymianie odzieży zimowej, takiej jak swetry, czapki, kurtki, szale itp. "Zachęcamy wszystkich do przynoszenia niepotrzebnych ubrań lub bezpłatnego zabierania tych, które ktoś inny przyniósł. Przyłączmy się razem do tego ekologicznego wysiłku, uczmy się, jak możemy przyczynić się do zmniejszenia ilości odpadów wokół nas"- zachęca inicjatorka przedsięwzięcia prof. UPP dr hab. Magdalena Kozera- Kowalska, pełnomocniczka Rektora ds. społecznej odpowiedzialności uczelni.

Uczelniana inicjatywa "Podziel się ubraniem na zimę" to wyraz wspólnej odpowiedzialności ekologicznej. "Działając razem, możemy wprowadzić pozytywne zmiany i ukierunkować nasze otoczenie na bardziej zrównoważony tryb życia. Wspólnie możemy sprawić, że ten okres przedświąteczny będzie nie tylko wyjątkowy, ale także pełen empatii i zrozumienia dla tych, którzy skorzystają z akcji" - podkreśla Iwona Cieślik, rzeczniczka prasowa Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu.

Akcja potrwa od poniedziałku do piątku 4 -8 grudnia w godzinach od 10:00 do 14:00 w holu Collegium Maximum Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, gdzie ustawione będzie stoisko "free shopu".

"Prosimy o przynoszenie ubrań w sposób uporządkowany i w takim stanie w jaki sami chcielibyśmy je otrzymać" - apeluje rzeczniczka.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
18.29 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro