Reklama

Mieszkańcy Poznania bez wody. "Czy zanosi się na kryzysowa sytuację w mieście?"

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Michal Jarmoluk / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Michal Jarmoluk / pixabay.com

O problemach piszą do nas Czytelnicy z Rataj, Łazarza i Grunwaldu.

Informacje dostajemy od Czytelników z kilku punktów w mieście. "Na Ratajach brak wody" - pisze jedna z osób. "Na Rynku Łazarskim i Małeckiego nie ma wody. Strona Aquanetu nie działa" - czytamy w kolejnej wiadomości. "Nie ma wody na całych Ratajach (Orła Czecha, Lecha, Żegrze)" - przekazuje Czytelniczka. "Czy wiadomo dlaczego cały Grunwald nie ma wody, zarówno cieplej, jak i zimnej? Ogrzewania też? Grunwald jest pierwszy w kolejności od magistrali, czy zanosi się na kryzysowa sytuację w mieście?" - pyta nasz Czytelnik. Dostajemy też podobne informacje od mieszkańców Ławicy, Ogrodów, Winograd, Jeżyc, Dębca czy Szczepankowa.

Rzeczniczka Aquanet Zofia Koszutska-Taciak na razie w rozmowie z nami potwierdza jedynie, że faktem jest, że doszło do awarii w mieście. Na razie nie ma szczegółów.

Centrum Zarządzania Kryzysowego Miasta Poznania w komunikacie na portali społecznościowym przekazuje, że "w związku z awarią magistrali na terenie Poznania mogą występować spadki ciśnienia lub przerwy w dostawach wody".

Nowe informacje będziemy podawać na bieżąco.

 • Aktualizacja
  sobota, 2.12.2023 r., godz. 16.45
  Aktualizacja
  sobota, 2.12.2023 r., godz. 16.45
  Zofia Koszutska-Taciak, rzeczniczka Aquanetu przekazał nam, że doszło do awarii magistrali przy ul. Romana Maya i Gołężyckiej. Z tego powodu występują spadki ciśnienia lub przerwy w dostawach wody na terenie całego Poznania i okolicznych miejscowości. Pracownicy spółki wciąż pracują przy usuwaniu awarii. Na razie nie wiadomo, jak długo może to potrwać.
 • Aktualizacja
  sobota, 2.12.2023 r., godz. 17.15
  Aktualizacja
  sobota, 2.12.2023 r., godz. 17.15
  Jak przekazuje rzeczniczka Aquanet, udało się już zamknąć uszkodzony odcinek magistrali. Zasilanie zostało przekierowane inaczej, dzięki czemu woda powinna już wracać. Ponadto dodała, że wciąż na terenie miasta mogą występować spadki ciśnienia wody. Na razie nie wiadomo, jak długo potrwa usuwanie awarii.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

14℃
7℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
33.97 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro