Reklama

Wyjątkowa aukcja dziś w Poznaniu

Jedna z wcześniejszych "Aukcji dla Domu" | fot. Materiały prasowe
Jedna z wcześniejszych "Aukcji dla Domu" | fot. Materiały prasowe

W tym roku zbierane będą środki na wyposażenie placówki i na wsparcie terapii osób z autyzmem.

Po raz ósmy w Poznaniu odbędzie się "Aukcja dla Domu" - charytatywna aukcja sztuki, organizowana przez Fundację Dom Autysty. Fundacja została założona przez rodziców osób z autyzmem. Dzięki tej aukcji rodzicom osób z autyzmem udało się zebrać fundusze na wkład własny do projektu unijnego i wybudować Dom Autysty - pierwsze takie miejsce w Poznaniu i regionie. Aukcja rozpocznie się w sobotę o godzinie 16 w Centrum Kultury Poznania Zamek oraz online.

"W tym roku podczas aukcji licytowane będą 102 prace: obrazy, grafiki, fotografie, rysunki oraz rzeźby i inne obiekty przestrzenne. Większość z nich przekazali artyści związani z Poznaniem, w tym tak uznani jak Marcin Berdyszak, Anna Tyczyńska, Joanna Imielska, Grzegorz Myćka, Szymon Szymankiewicz i streetartowiec Noriaki. Są także prace znanych artystów spoza Poznania: mieszkającej obecnie w Paryżu Ewy Kuryluk, Witolda Sasnala (ceny jego prac sięgają milionów złotych), Marka Chlandy czy Jerzego Dmitruka"
- informuje Adam Kompowski, prezes Fundacji Dom Autysty.

"Od kilku lat podczas Aukcji dla Domu jako pierwsza licytowana jest praca osoby z autyzmem. Tym razem będzie to obraz Łukasza Borowiaka, mężczyzny z autyzmem, uczestnika warsztatów artystycznych w Domu Autysty. Swój rysunek pracę na aukcję przekazała także Ola Rogala, kobieta z autyzmem z Warszawy, m.in. laureatka konkursu Zachęty i British Council "Europe beyond barriers" - dodaje.

Cena wywoławcza wszystkich prac podczas Aukcji dla Domu to 200 zł, jednak podczas licytacji kwoty często idą mocno w górę. Osoby, które chcą licytować osobiście w Zamku, muszą się zarejestrować na miejscu - dlatego warto w sobotę przyjść do Zamku (Hol Amonitowy na parterze) nieco przed godz. 16. Katalog aukcji znajduje się tutaj.

  • Aktualizacja
    sobota, 2.12.2023 r., godz. 21.00
    Aktualizacja
    sobota, 2.12.2023 r., godz. 21.00
    Licytacja zakończyła się rekordowym wynikiem - 145 tys. 300 zł. Najwięcej, bo aż 22 tys. zł zapłacił jeden z nabywców za pracę Ewy Kuryluk, znanej polskiej artystki mieszkającej w Paryżu.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

14℃
7℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
61.60 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro