Reklama

Trwa obława za niebezpiecznym mężczyzną. Za pomoc w jego ujęciu wyznaczono 100 tysięcy złotych nagrody

fot. Dolnośląska Policja
fot. Dolnośląska Policja

Mężczyzna w nocy postrzelił dwóch policjantów.

Do tragicznego zdarzenia doszło w piątek około godziny 23 na ul. Sudeckiej we Wrocławiu. Mężczyzna postrzelił w głowę dwóch funkcjonariuszy. Policjanci w stanie krytycznym trafili do szpitala. Według nieoficjalnych medialnych doniesień do zdarzenia miało dojść w nieoznakowanym radiowozie, podczas gdy mężczyzna miał być przewożony do pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

"Policjanci natychmiast podjęli intensywne czynności zmierzające do ustalenia jak największej ilości szczegółów pozwalających odtworzyć przebieg tego zdarzenia i tych zmierzających do zatrzymania osób mogących mieć z nim bezpośredni związek. Działania są nadal kontynuowane, a wykonują je funkcjonariusze Policji z prokuratorami Dolnośląskiego Wydziału Zamiejscowego Prokuratury Krajowej we Wrocławiu" - relacjonuje asp. szt. Łukasz Dutkowiak, rzecznik KWP we Wrocławiu.

"Policjanci poszukują obecnie 44-latka, który ma około 170 cm wzrostu, włosy koloru blond i jest szczupłej budowy ciała. Nosi okulary, ubrany był w ciemną kurtkę z kapturem. Mężczyzna poszukiwany jest listem gończym za różne przestępstwa, może być uzbrojony i niebezpieczny. Wszystkie osoby, które widziały bądź mają wiedzę na temat jego aktualnego miejsca pobytu, proszone są o kontakt na numer alarmowy 112 lub z najbliższą jednostką Policji" - dodaje.

Za wskazanie miejsca pobytu 44-latka lub pomoc w jego ujęciu Komendant Główny Policji wyznaczył nagrodę w wysokości 100 tysięcy złotych.


 • Aktualizacja
  sobota, 2.12.2023 r., godz. 10.00
  Aktualizacja
  sobota, 2.12.2023 r., godz. 10.00
  Jak dowiedział się Onet, po kilkugodzinnej obławie mężczyzna został zatrzymany. Według nieoficjalnych informacji RMF FM, miał przy sobie broń czarnoprochową. Nie wiadomo, czy właśnie z niej strzelał do policjantów.
 • Aktualizacja
  sobota, 2.12.2023 r., godz. 10.22
  Aktualizacja
  sobota, 2.12.2023 r., godz. 10.22
  Jak przekazał w rozmowie z money.pl asp. szt. Łukasz Dutkowiak, rzecznik KWP we Wrocławiu zapadła decyzja, co z wyznaczoną nagrodą za pomoc w ujęciu 44-latka. "Komendant zdecydował, że pieniądze zostaną przeznaczone na nagrody dla policjantów, którzy brali udział w różnego rodzaju działaniach pomocowych" - powiedział.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

11℃
3℃
Poziom opadów:
0.6 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
31.70 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro