Reklama

Jednym telefonem postawił na nogi służby. Musi zapłacić

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Wodnik z Pixabay
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Wodnik z Pixabay

Nieuzasadnione wezwanie policji lub innych służb jest wykroczeniem, za które grożą konsekwencje prawne i finansowe.

Niedawno w Sądzie Rejonowym w Wągrowcu, zapadł wyrok, w którym uznano obwinionego 36-letniego mieszkańca gminy Margonin za winnego popełnienia wykroczenia i wymierzono mu karę grzywny w wysokości tysiąca złotych.

"Mężczyzna 1 lipca zadzwonił na numer alarmowy, informując, że jadąc rowerem w pewnym momencie upadł i połamał obie nogi. Do zdarzenia miało rzekomo dojść w Próchnowie. Na miejsce skierowano patrol policji oraz zespół ratownictwa medycznego. Funkcjonariusze na miejscu ustalili, że zgłaszający w stanie nietrzeźwości prowadził jednoślad, kiedy w pewnym momencie stracił równowagę i wpadł do przydrożnego rowu. Kłamstwem natomiast było, że połamał obie kończyny, bowiem badanie nie wykazało żadnych obrażeń ciała. Rowerzysta został doprowadzony do miejsca zamieszkania i przekazany pod opiekę ojcu. Policjanci poinformowali go, że w związku z tym, że fałszywą informacją wywołał niepotrzebną czynność służb dbających o bezpieczeństwo i zdrowie innych, sporządzą dokumentację do wniosku o ukaranie do sądu" - relacjonuje st. asp. Karolina Smardz-Dymek, oficer prasowy policji w Chodzieży.

Policja apeluje o rozwagę. Zaangażowanie służb do fikcyjnego zgłoszenia powoduje, że w tym czasie nie mogą być w miejscu, gdzie taka pomoc jest konieczna.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

24℃
15℃
Poziom opadów:
1.8 mm
Wiatr do:
9 km
Stan powietrza
PM2.5
12.16 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro