Reklama

Świąteczne iluminacje ozdobiły poznańskie ulice. Tak prezentują się w tym roku (zdjęcia)

fot. Przemysław Łukaszyk
fot. Przemysław Łukaszyk

Znów nawiązują do poznańskich legend.

Montaż iluminacji rozpoczął się w połowie listopad i miał się zakończyć do 1 grudnia. Iluminacje już rozbłysły. Na ulicach zgodnie z zapowiedziami znalazły się elementy świetlne nawiązujące do legend: o poznańskich koziołkach, o rogalach świętomarcińskich, o krawcu z Chwaliszewa, o królu kruków oraz o pustelniku z Muszej Góry. W sąsiedztwie każdej iluminacji znaleźć będzie można kod QR, umożliwiający zapoznanie z daną legendą.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

"W tym roku na Śródce ponownie będziemy mogli podziwiać piękną, przestrzenną instalację świetlną podkreślającą i wzbogacającą znany śródecki mural. Oświetlony zostanie także most Biskupa Jordana, Ostrów Tumski, a także śródmiejskie ulice i place: pl. Mickiewicza, pl. Cyryla Ratajskiego. Na pl. Kolegiackim stanie instalacja przestrzenna nawiązująca do kolegiaty św. Marii Magdaleny. Ozdoby na latarniach pojawią się na uliczkach wokół Starego Rynku, na moście Teatralnym oraz ul. św. Marcin i Chwaliszewo. Świąteczne choinki, podkreślające handlowy charakter tych miejsc, staną na rynkach: Jeżyckim, Wildeckim, Wielkopolskim, Łazarskim i Bernardyńskim" - zapowiadali miejscy urzędnicy.

Świąteczne światełka będą zdobiły Poznań do 2 lutego.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

11℃
3℃
Poziom opadów:
0.6 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
31.70 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro