Reklama

Niecodzienna akcja znów w poznańskiej galerii! "Liczymy na to, że i tym razem frekwencja dopisze"

fot. Materiały prasowe
fot. Materiały prasowe

Każdy może się przyłączyć.

W Avenidzie znów będą razem szyć jaśki. Akcja organizowana jest w całej Polsce już od 12 lat. Jej pomysłodawczynią i ambasadorką jest Natalia Bielawska, która podczas pobytu w szpitalu z dzieckiem zauważyła brak poszewki na poduszce jej malucha. Okazało się, że oddziały zużywają ich codziennie bardzo dużo i zwyczajnie nie nadążają z bieżącym uzupełnianiem pościeli. Pani Natalia postanowiła więc takie poszewki uszyć. Skrzyknęła znajomych i tak się zaczęło. Od tamtej pory minęła ponad dekada, w trakcie której zorganizowano już dziesiątki maratonów szycia. Rezultat to 20 tysięcy uszytych i przekazanych szpitalom, hospicjom i placówkom opiekuńczym, kolorowych jaśków.

W ramach akcji w sobotę 2 grudnia w Avenidzie pojawi się 10 stanowisk, na których znajdą się maszyny do szycia oraz dziesiątki metrów kolorowych materiałów. Nad wszystkim czuwać będą profesjonalni instruktorzy, którzy pokażą jak, krok po kroku, uszyć poszewkę na poduszkę. Do akcji i pomocy może przyłączyć się każdy.

Maraton szycia poszewek rozpocznie się o 10:00 i potrwa do godz. 18:00. "Nasze doświadczenia związane z organizacją poprzednich wydarzeń pokazują bardzo duże zainteresowanie taką realną pomocą. Niejednokrotnie do szycia przyłączały się całe grupy znajomych, rodziny z dziećmi i seniorzy. Liczymy na to, że i tym razem frekwencja dopisze, a liczba uszytych poszewek będzie rekordowa. Wiemy, że szpitale liczą na naszą pomoc, bo kolorowe jasie pomagają małym pacjentom poczuć się bezpiecznie i bardziej jak w domu. Dlatego gorąco zachęcam wszystkich do dołączenia do tej wspaniałej inicjatywy. Wspólne szycie to także okazja do nawiązania wartościowych znajomości i sposób na wzmocnienie więzi rodzinnych. A przy okazji to świetna zabawa" - mówi Katarzyna Korpak, dyrektor Avenidy Poznań.

Tym razem poszewki zostaną przekazane Wielkopolskiemu Centrum Pediatrii. "Potrzeby naszego oddziału są ogromne, dlatego zwykle skupiamy się na uzupełnianiu podstawowych zapasów pościeli. Dzięki pomocy wolontariuszy zaangażowanych w akcję Uszyj Jasia łóżka naszych małych pacjentów staną się bardziej przytulne, a to zwiększa poczucie bezpieczeństwa i wywołuje uśmiech. To ma ogromny wpływ terapeutyczny i wspomaga proces zdrowienia" - dodaje Izabela Marciniak, Dyrektor Naczelna Specjalistycznego Zespołu Opieki nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

14℃
7℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
61.60 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro