Reklama

Kierowca pod wpływem narkotyków potrącił na pasach 16-latkę. "Znajdowała się na środku przejścia"

fot. KPP Czarnków
fot. KPP Czarnków

Są zarzuty dla 25-latka.

Do wypadku doszło w niedzielę, 26 listopada, po godz. 16.00 na oznakowanym przejściu dla pieszych w Połajewie. "Ze wstępnych ustaleń będących na miejscu mundurowych wynika, że kiedy 16-latka znajdował się na środku przejścia, kierujący pojazdem marki Fiat niestety nie zatrzymał się i nie ustąpił jej pierwszeństwa, czego następstwem było potrącenie nastolatki. Nieprzytomna dziewczynka z ciężkimi obrażeniami ciała trafiła do szpitala" - relacjonuje st. asp. Karolina Górzna-Kustra, oficer prasowy policji w Czarnkowie.

25-latek był trzeźwy, ale jego zachowanie wzbudziło podejrzenia policjantów, że może on znajdować się pod wpływem narkotyków. Potwierdziły to badania. Okazało się, że prowadził on pojazd pod wpływem dużej zawartości amfetaminy w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Stracił również prawo jazdy. Policjanci przeszukali też miejsce zamieszkania zatrzymanego kierowcy - znaleziono narkotyki.

"Kierowca Fiata usłyszał dwa zarzuty: spowodowania wypadku pod wpływem substancji psychotropowych oraz posiadania nielegalnych środków. Podczas przesłuchania przyznał się do popełnienia przestępstw i złożył wyjaśnienia. Decyzją prokuratora podejrzany objęty został dozorem policyjnym. Postępowanie w sprawie wypadku prowadzą policjanci z czarnkowskiej komendy pod nadzorem trzcianeckiej prokuratury" - dodaje rzeczniczka.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

14℃
7℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
61.38 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro