Reklama

Wspólnie zebrali 13 ton zmodyfikowanego mleka. "Efekty zbiórki zaskoczyły nas samych"

fot. Fundacja Pomocy Humanitarnej "Redemptoris Missio"
fot. Fundacja Pomocy Humanitarnej "Redemptoris Missio"

Mleko i nie tylko - trafi do potrzebujących maluszków.

Zbiórkę "Paczka dla niemowlaczka" zorganizowała poznańska Fundacja Pomocy Humanitarnej "Redemptoris Missio". Właśnie zakończono jej pierwszą edycję.

"Efekty zbiórki zaskoczyły nas samych. Każdego dnia z całego kraju docierają do nas paczki wypełnione akcesoriami dla niemowląt: pieluszkami tetrowymi, mlekiem zastępczym, mydełkami i butelkami. Zbierały je dzieci szkolne i przedszkolne, instytucje, parafie, a także sporo prywatnych osób włączyło się w naszą akcję. Samego mleka w proszku mamy ponad 13 ton! Dzięki zebranym darom będziemy mogli pomóc afrykańskim dzieciom w ich pierwszych, trudnych dniach na świecie" - przekazuje dziś Justyna Janiec - Palczewska, prezes Fundacji Pomocy Humanitarnej "Redemptoris Missio".

Celem akcji jest zmniejszenie śmiertelności okołoporodowej w Afryce poprzez zachęcenie afrykańskich mam, by rodziły swoje dzieci w godnych i bezpiecznych warunkach szpitalnych.

"Paczka dla niemowlaczka" to wyprawka dla dziecka, którą kobiety dostaną w izbach porodowych, prowadzonych przez polskie misjonarki. To ma je zachęcić do rodzenia w godnych warunkach, gdzie w razie potrzeby będzie możliwa interwencja położnej lub przeprowadzenie cesarskiego cięcia ratując życie mamy i dziecka. W takich krajach jak Republika Środkowoafrykańska lub Madagaskar mleko zastępcze jest luksusem, na który stać tylko najbogatszych, a w głębokim interiorze jest ono praktycznie nieosiągalne" - dodaje prezeska poznańskiej fundacji. I podkreśla, że śmiertelność wśród dzieci do 5 roku życia jest zatrważająca. Szacuje się, że jest to nawet 110 zgonów na 1000 urodzeń (w Unii Europejskiej notuje się 4 zgony na 1000 żywych urodzeń).

Pomimo, że akcja "Paczka dla Niemowlaczka" dobiegła końca dary nadal można przynosić lub przysyłać na nasz adres:

Fundacja "Redemptoris Missio", ul. Junikowska 48, 60-163 Poznań

"W grudniu wraz z Dowództwem Operacyjnym Rodzajów Sił Zbrojnych wyślemy pomoc humanitarną na Bliski Wschód, a na początku 2024 r. planujemy wysłać kolejny kontener z pomocą, tym razem na Madagaskar" - zapowiada Justyna Janiec - Palczewska.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
12℃
Poziom opadów:
6 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
8.48 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro