Reklama

W Poznaniu znowu może być słychać huki

fot. CSWL Poznań
fot. CSWL Poznań

CSWL zapowiada ćwiczenia na poligonie.

Centrum Zarządzania Kryzysowego Miasta Poznania informuje o strzelaniach i ćwiczeniach z użyciem amunicji bojowej, środków minerskich i pozoracji pola walki, jakie zaplanowano do końca grudnia na terenie poligonu w Biedrusku. Ćwiczenia prowadzić będzie Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu.

- Strzelania i ćwiczenia realizowane będą od poniedziałku do soboty w godz. 08:00-15:00 i 18:00- 00:00. Ponadto na terenie poligonu Biedrusko realizowane są całoroczne polowania indywidualne i zbiorowe na terenie obwodów łowieckich nr 116, 181 i 186 kół łowieckich nr 79 "Orzeł", nr 81 "Drop" i nr 86 "Sokół". W trosce o bezpieczeństwo okolicznych mieszkańców, miłośników przyrody, turystów oraz ludzi szukających rozrywki, Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych przypomina, że teren poligonu Biedrusko stanowi teren zamknięty Resortu Obrony Narodowej; przemieszczanie się po jego terenie może odbywać się tylko na podstawie przyznanych uprawnień (przepustek); rejestracja obrazu i dźwięku na terenie poligonu jest zabroniona - zaznacza CSWL.

Przypomnijmy, że ostatnio głośne huki niepokoiły mieszkańców Poznania w połowie listopada. Wówczas do naszej redakcji napłynęło mnóstwo pytań o to, co się dzieje. Jak się okazało, na poligonie odbywało się szkolenie dla przyszłych czołgistów.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
7℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
60.78 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro