Reklama

Pociągi pojadą na zapomnianej trasie. Ostatni raz w ruchu pasażerskim była w użytku w połowie lat 90.

fot. PKP PLK
fot. PKP PLK

Będzie można dojechać do Powodowa pod Wolsztynem.

Do końca roku mają potrwać prace na trasie kolejowej Wolsztyn - Powodowo. Inwestycja pochłonie około 1,1 mln złotych, a dzięki niej mieszkańcy zyskają możliwość dojazdu do Wolsztyna i Poznania, a uczniowie do Zespołu Szkół Rolniczych w Powodowie.

- Prace ruszyły z końcem listopada. Do obsługi podróżnych przystosowywany jest m.in. przystanek Powodowo. Po demontażu dotychczasowej nawierzchni, na peronie ułożona będzie nowa. Uzupełnione zostaną ubytki krawędzi peronowej. Dla podróżnych przygotowane będzie czytelne oznakowanie. Pociągi na ok. 4 km szlaku między stacją Wolsztyn a przystankiem Powodowo pojadą po torze z nowymi szynami na łącznym odcinku ok. 450 m, wymienionymi blisko 250 podkładami oraz podrozjezdnicami. Pociągi bezpiecznie pojadą trasą z prędkością 40 km/h, a przejazd z Wolsztyna do Powodowa wyniesie szacunkowo ok. 6 - 8 min - podają PKP Polskie Linie Kolejowe.

Kiedy na trasie pojawią się pociągi pasażerskie? - Termin wznowienia połączeń pasażerskich do Powodowa jest uzależniony od przewoźnika. Będzie to jednakże możliwe już z początkiem 2024 roku - dodają PKP PLK.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

25℃
12℃
Poziom opadów:
6 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
9.10 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro