Reklama
Reklama

Od 1 stycznia tą kartą nie zapłacimy w parkomatach!

fot. ZDM Poznań
fot. ZDM Poznań

Zajdą zmiany.

Od 1 stycznia 2024 roku nie będzie można uiścić opłaty za postój w strefie płatnego postoju za pomocą karty PEKA w parkomatach.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

"W związku z tym kierowcy posiadający środki na karcie PEKA w ramach tPortmonetki mogą je wykorzystać do końca tego roku opłacając postój w strefie lub udać się do jednego z Punktów Obsługi Klienta ZTM Poznań, aby uzyskać zwrot niewykorzystanych środków (zwrotu dokonuje się w gotówce, za pobraniem opłaty manipulacyjnej w wysokości 10 zł). Można również wykorzystać zgromadzone środki na opłacenie przejazdów komunikacją publiczną na terenie Poznania i gmin ościennych" - informuje Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

Jak przekazano, powodem tej decyzji jest planowana na 2024 rok wymiana parkomatów na Starym Mieście, Śródce i Politechnice. Stare urządzenia, zastąpione będą przez 200 nowoczesnych parkomatów oferujących płatności za pomocą kart zbliżeniowych i płatności mobilnej Blik, co ułatwi korzystanie ze strefy.

Obecnie tylko 30 procent urządzeń w Poznaniu jest dostosowanych do płatności przy pomocy karty PEKA. Parkomaty takie znajdują się na Starym Mieście oraz na Jeżycach. "Zainteresowanie tego typu płatnością jest jednak znikome - stanowią one tylko 1 procent wszystkich dokonywanych przez kierowców transakcji, co pokazuje wyraźnie, że kierowcy preferują inne metody płatności za parkowanie. Dlatego też tylko do końca grudnia tego roku będzie można płacić w parkomatach kartami PEKA" - dodaje Kaniewska.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
6℃
Poziom opadów:
4.1 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
5.45 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro