Reklama

Spektakl poznańskiego teatru zdobył "operowe Oscary". Teraz każdy może zobaczyć go za darmo!

fot. Łukasz Kędziora
fot. Łukasz Kędziora

W internecie.

Laureatów tego prestiżowego konkursu poznaliśmy podczas uroczystej gali, która na początku listopada odbyła się w Warszawie. Spektakl Teatru Wielkiego w Poznaniu "Jawnuta" Stanisława Moniuszki w reżyserii Ilarii Lanzino został nagrodzony przez jury International Opera Awards w kategorii "dzieło odkryte na nowo".

"Jawnuta" to nie tylko opowieść o trudnej miłości na przekór uprzedzeniom i stereotypom. To również niezwykła lekcja tolerancji oraz pamięci o tragicznej historii Romów w czasie II wojny światowej. Odważna, zaskakująca inscenizacja z udziałem solistów i zespołów Teatru Wielkiego w Poznaniu pod dyrekcją Rafała Kłoczko, do współtworzenia której włoska reżyserka zaprosiła również artystów romskich ze słynnej, muzycznej dynastii Czurejów, zachwyciła i poruszyła publiczność. Dzięki platformie OperaVision "Jawnutę" mieli możliwość obejrzeć widzowie z różnych zakątków świata
- informowała Anna Czajkowska-Zimnicka z Teatru Wielkiego.

Jak teraz przekazano, dzieło znów dostępne jest w internecie. "Tych z Państwa, którzy chcą raz jeszcze zobaczyć "Jawnutę", a także widzów pragnących doświadczyć niezapomnianych emocji, serdecznie zapraszamy na platformę OperaVision, gdzie od 30 listopada do 30 grudnia 2023 spektakl będzie dostępny online (bezpłatnie)" - przekazała Anna Czajkowska-Zimnicka.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
7℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
53.16 μg/m3
Umiarkowany
Zobacz pogodę na jutro