Reklama

Poznań znalazł się na świątecznej trasie amerykańskich żołnierzy. Zawitają do nas w weekend

fot. U.S. Army Europe and Africa Band & Chorus / FB
fot. U.S. Army Europe and Africa Band & Chorus / FB

Będzie można ich posłuchać za darmo.

Orkiestra z chórem żołnierzy amerykańskich po raz kolejny wystąpi w Poznaniu w ramach świątecznej trasy po całej Europie. Pierwszy z koncertów odbędzie się już w najbliższą sobotę (2 grudnia), o godz. 19:00 na placu Wolności - w ramach Betlejem Poznańskiego. "Zagra i zaśpiewa tam grupa Free Groove, składająca się z członków orkiestry oraz solistów" zapowiadają miejscy urzędnicy.

"Dzień później, w niedzielę, 3 grudnia o godzinie 18:00, w Auli Nova Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego odbędzie się koncert całej orkiestry pod batutą LTC Scotta McKenzie. Swój udział będą w nim mieli również członkowie Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych, pod dyrekcją majora Pawła Joksa, którzy po raz kolejny połączą siły z orkiestrą armii amerykańskiej" - dodają.

U. S. Army Europe and Africa Band & Chorus na co dzień ma swoją siedzibę w bazie wojskowej w Sembach w Niemczech. Zespół powstał w 1940 roku, a sam chór 23 lata później. Wykonują utwory zarówno marszowe i ceremonialne, jak i muzykę poważną, jazz czy też rock na instrumenty dęte. W Poznaniu podczas dwóch bezpłatnych koncertów zabrzmią między innymi świąteczne klasyki.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

7℃
3℃
Poziom opadów:
2.5 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
15.93 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro