Reklama

Na jednej z poznańskich ulic zmienili organizację ruchu. Wyodrębniony został lewoskręt!

fot. ZDM Poznań
fot. ZDM Poznań

Na ul. Nad Wierzbakiem.

Nowa organizacja ruchu ma poprawić bezpieczeństwo w tym miejscu. "Kierowcy jadący ul. Nad Wierzbakiem od strony ul. Wojska Polskiego poruszali się dwoma pasami. Jednak ten lewy służył zarówno do jazdy na wprost, jak też i skrętu w lewo w ul. Drzymały. Dlatego dochodziło do wielu niebezpiecznych sytuacji, gdy skręcający przecinali drogę jadącym w przeciwnym kierunku lub nagle hamowali przed skrętem" - informuje Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

"Z tego powodu Miejski Inżynier Ruchu przygotował zmiany w organizacji ruchu, które zostały wprowadzone w życie. Jak informuje MIR, zostały one zaprojektowane w celu uspokojenia ruchu drogowego oraz poprawy bezpieczeństwa kierowców oraz pieszych" - dodaje.

Lewy pas, zgodnie z nowymi zasadami, przeznaczony jest do lewoskrętu w ul. Drzymały. Zamontowano też nową sygnalizację świetlną, która wprowadziła dodatkową bezkolizyjną fazę dla pojazdów skręcających w lewo. Jak poinformowano, dodatkowo na zakończeniu wydzielonego pasa zamontowana została wysepka ze słupkiem przeszkodowym, aby nie można było jechać na wprost. "Wysepka poprawia jednocześnie bezpieczeństwo pieszych na wytyczonym przez cztery pasy ruchu przejściu, a w sytuacji awaryjnego wyłączenia sygnalizacji świetlnej zapewnia pieszym bezpieczny azyl i bardziej komfortowe przejście" - podkreśla rzeczniczka.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

7℃
3℃
Poziom opadów:
2.5 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
16.23 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro