Reklama
Reklama

Policjanci szukają sprawców rozboju z centrum Poznania. Pobili seniora na skwerze i go okradli

fot. policja
fot. policja

Do zdarzenia doszło w sierpniu.

O poszukiwaniu jednego z mężczyzn w tej sprawie pisaliśmy już w październiku. Teraz jednak policja ujawnia więcej szczegółów. - Policjanci z Komisariatu Policji Poznań - Stare Miasto prowadzą postępowanie w sprawie rozboju. Do zdarzenia doszło 3 sierpnia br., na Placu Wielkopolskim w Poznaniu. Wówczas do siedzącej samotnie na ławce przy skwerze zieleni starszej osoby - podeszło dwóch mężczyzn. Zaatakowali go pięściami, a następnie ukradli mu saszetkę z zawartością portfela, karty bankomatowej i telefonu komórkowego. Następnie przy użyciu skradzionej karty dokonali kilku nieautoryzowanych płatności - wyjaśnia Łukasz Paterski z poznańskiej policji.

Prowadzisz firmę? Zgłoś się do bezpłatnego konkursu Poznański Lider Przedsiębiorczości. Czytelne zasady, prosty formularz, łatwe zgłoszenie. Czekamy na Ciebie do końca lutego.
REKLAMA

Z nagrań kamer monitoringu wynika, że mężczyźni ze zdjęć mogą mieć związek z tą sprawą. - Wszystkich, którzy rozpoznają osoby ze zdjęć, bądź mają jakiekolwiek informacje na temat tego zdarzenia, prosimy o kontakt z policjantami z Komisariatu Policji Poznań - Stare Miasto pod numerem 47 77 137 21 - z osobą prowadzącą sprawę, lub pod czynnym całą dobę numerem 47 77 124 11, powołując się na nr sprawy RSD - 1405/23.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

10℃
6℃
Poziom opadów:
4.1 mm
Wiatr do:
24 km
Stan powietrza
PM2.5
5.45 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro