Reklama

Pracownica Poczty Polskiej uchroniła seniorkę przed utratą 15 tysięcy złotych. Przyszła z gotówką, by wykonać przelew mężczyźnie poznanemu w sieci

fot. Google Street View
fot. Google Street View

Do zdarzenia doszło w Rogoźnie.

Jak informuje biuro prasowe Poczty Polskiej, w ostatnich dniach na pocztę w Rogoźnie przyszła seniorka. Przyniosła ze sobą 15 tysięcy złotych w gotówce. Pieniądze rozłożyła na ladzie okienka, a pracownicy Poczty Polskiej wręczyła swój telefon, w którym miały się znajdować dane do przelewu.

- Naszą pracownicę zaniepokoiły treści pisanych nieskładnie SMS-ów, gdzie powtarzającym się wątkiem były pieniądze wraz ze wskazówkami ich przekazania oraz określenia nadmiernie wyrażające uczucia, z jakimi nadawca zwracał się do starszej osoby - informuje Poczta Polska.

Ponieważ pracownica poczty obawiała się, że może dojść do wyłudzenia pieniędzy, powiadomiła o sprawie naczelniczkę placówki. Wspólnie zdecydowały o powiadomieniu policji. - Podjęto rozmowę z klientką i poproszono, aby schowała gotówkę. Policja przyjechała szybko i po naświetleniu sytuacji, poproszono klientkę, aby udała się na zaplecze. Policja przesłuchała seniorkę, która potwierdziła, że chce przesłać pieniądze na konto mężczyzny, którego poznała w Internecie.

Ostatecznie policjanci potwierdzili, że była to próba wyłudzenia pieniędzy. Pracownica poczty za swoją postawę otrzymała podziękowania od komendanta policji z Obornik. - Poczta Polska od lat ostrzega przed oszustami, którzy podszywają się pod przedstawicieli zawodów zaufania publicznego czy rzekomych znajomych i próbują wyłudzić pieniądze. Pracownicy Spółki są przygotowani na to, aby pomagać i doradzać w takich sytuacjach - kończy biuro prasowe.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

14℃
7℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
61.38 μg/m3
Dostateczny
Zobacz pogodę na jutro